ՄԱԿ-ը Պակիստանին լրացուցիչ 10 մլն դոլար կտրամադրի
ՄԱԿ գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունն այցելել է ուժեղ ջրհեղեղներից տուժած Պակիստան և ցնցվել այնտեղ տիրող իրավիճակից: Պան Գի Մունի խոսքերով, նա երբեք չէր տեսել նման ավերիչ աղետ: Այս մասին հայտնում է ՌԲԿ.ռու-ն` վկայակոչելով Բի-Բի-Սի-ին:
Գլխավոր քարտուղարը ևս մեկ անգամ կոչ է արել համաշխարհային հանրությանն արագացնել Պակիստանի տուժած շրջաններին, որի բնակիչները դեղորայքի և առաջին անհրաժեշտության պարագաների կարիք ունեն, օգնության տրամադրումը:
Պան Գի Մունը նաև հայտարարել է, որ ՄԱԿ պահուստային միջոցներից Պակիստանին լրացուցիչ 10 մլն դոլար կտրամադրվի: Այսպիսով, Պակիստանին ՄԱԿ օգնությունը կկազմի 27 մլն դոլար:
Նշենք, որ ըստ պաշտոնական տվյալների, ավերիչ ջրհեղեղների հետևանքով Պակիստանում 20 մլն մարդ է տուժել: 1 500 մարդ զոհվել է:

ООН выделит Пакистану дополнительные 10 млн долларов
Генеральный секретарь ООН Пан Ги Мун посетил Пакистан, пострадавший от сильнейших наводнений, и описал ситуацию в этой стране как "душераздирающую". По словам главы ООН, никогда раньше ему не доводилось видеть столь разрушительной стихии, передает РБК со ссылкой на Би-би-си.
Генсек вновь призвал мировое сообщество ускорить оказание помощи пострадавшим регионам Пакистана, жители которых отчаянно нуждаются в медикаментах и вещах первой необходимости.
Пан Ги Мун объявил о выделении дополнительных 10 млн долларов из фонда непредвиденных расходов ООН. Таким образом, общий объем помощи со стороны ООН составил уже 27 млн долл. Кроме того, он призвал к помощи другие страны.
По официальным данным, от разрушительных наводнений в Пакистане пострадали уже 20 млн человек. Более 1500 человек погибли.