Հայաստանը և Ռուսաստանը մի շարք համաձայնագրեր են ստորագրել
Այսօր Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահներ Սերժ Սարգսյանի և Դմիտրի Մեդվեդևի հանդիպման արդյունքում Երևանում Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ստորագրվել է համաձայնագիր` Հայաստանում ատոմակայանի նոր էներգաբլոկ կառուցելու մասին:
Բացի այդ, երկու երկրների կողմից ստորագրվել է համաձայնագիր Հայաստանում Ռուսաստանի և Ռուսաստանում Հայաստանի առևտրային ներկայացուցչություն ստեղծելու վերաբերյալ:
Երկու կառավարությունների միջև ստորագրվել է նաև ռեադմիսսիայի մասին համաձայնագիր, ինչպես նաև արձանագրություն` վերոնշյալ համաձայնագիրի քայլերի հաջորդականության ու իրագործման վերաբերյալ:
Հայաստանի Ոստիկանությունը և Ռուսաստանի Դաշնային միգրացիոն ծառայությունը համաձայնագիր են ստորագրել` անօրինական միգրացիայի դեմ համատեղ պայքարելու վերաբերյալ:

Armenia and Russia today signed an agreement on construction of a new nuclear power unit in Armenia, preceded by a meeting between Russian President Dmitry Medvedev and Armenian President Serzh Sargsyan.
The sides signed an agreement on having Russian trade representation in Armenia and Armenian trade representation in Russia.
The two governments also signed a readmission agreement and a protocol on implementation of the agreement.
The Armenian Police and Russian Federal Migration Service signed an agreement on bilateral cooperation to fight illegal migration.