Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Շվեդիայի դեսպան Հանս Գունար Ադենին
Օգոստոսի 23-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Շվեդիայի դեսպան Հանս Գունար Ադենին` Հայաստանում դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ` Էդվարդ Նալբանդյանը, բարձր գնահատելով երկու երկրների միջև հաստատված համագործակցությունը, շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Ադենին` հայ-շվեդական հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած անձնական ավանդի համար:
Բարձր գնահատելով դինամիկ զարգացող երկկողմ հարաբերությունները` ինչպես նաև համագործակցությունը միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում` կողմերը կարևորել են Հայաստանի և Շվեդիայի միջև երկկողմ տնտեսական կապերի զարգացումը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան- Եվրոպական Միություն համագործակցության շուրջ:
Դեսպանի խնդրանքով անդրադարձ է կատարվել արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին, ինչպես նաև` տարածաշրջանային այլ հարցերի:
Հանդիպման ավարտին, ի նշանավորումն հայ-շվեդական հարաբերությունների ամրապնդման գործում դեսպան Ադենի ներդրման, նախարար Նալբանդյանը ԱԳՆ հուշամեդալ է հանձնել Հանս Գունար Ադենին:

On August 23, Foreign Minister Edward Nalbandyan received Ambassador of Sweden Hans Gunnar Aden completing his diplomatic mission in Armenia.
Highly assessing the cooperation between the two countries Minister Nalbandyan thanked Ambassador Aden for his personal contribution to development of Armenian-Swedish relations, MFA press office reported.
The sides attached importance to development of Armenian-Swedish mutual economic contacts highly assessing mutual relations and cooperation at international organizations.
The interlocutors exchanged thoughts over Armenia-European Union cooperation.
At Ambassador’s request Nalbandyan touched upon the Nagorno Karabakh settlement negotiations and other regional issues.
Upon the completion of the meeting, Minister Nalbandyan awarded the Foreign Ministry Commemorative Medal to Hans Gunnar Aden for his contribution to strengthening the Armenian-Swedish relations.