Հունաստանի ցամաքային զորքերի գլխավոր շտաբի պետը կժամանի Հայաստան
Օգոստոսի 23-ին երկօրյա աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Հունաստանի ցամաքային զորքերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ֆրանգոս Ֆրանգուլիսի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը հայտնում է, որ այցի շրջանակներում նախատեսված են գեներալ-լեյտենանտ Ֆ. Ֆրանգուլիսի հանդիպումները ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս. Օհանյանի, ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յու. Խաչատուրովի հետ:
Օգոստոսի 24-ին` ժամը 12.30-ին, Ֆ. Ֆրանգուլիսի գլխավորած պատվիրակության անդամները կայցելեն «Ծիծեռնակաբերդ» հուշահամալիր, հարգանքի տուրք կմատուցեն Հայոց Եղեռնի զոհերի հիշատակին: Պսակադրման արարողությունից հետո նախատեսված է գեներալ-լեյտենանտ Ֆրանգոս Ֆրանգուլիսի հանդիպումը լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ:

Начальник генштаба сухопутных войск Греции прибудет в Армению
Сегодня, 23 августа, в Армению с рабочим визитом прибудет делегация, возглавляемая начальником генштаба сухопутных войск Греции, генерал-лейтенантом Франгосом Франгулисом. Об этом сообщает Управление информацией и связями с общественностью МО РА.
На время визита запланированы встречи Ф. Франгулиса с министром обороны Армении Сейраном Оганяном, а также начальником генштаба ВС РА, генерал-полковником Юрием Хачатуровым.
Отметим, что 24 августа в 12:30 возглавляемая Франгулисом делегация посетит мемориальный комплекс Цицернакаберд, где почтит память жертв Геноцида армян 1915 года в Османской империи.