Հունաստանի ցամաքային զորքերի գլխավոր շտաբի պետը կժամանի Հայաստան
Օգոստոսի 23-ին երկօրյա աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Հունաստանի ցամաքային զորքերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ֆրանգոս Ֆրանգուլիսի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը հայտնում է, որ այցի շրջանակներում նախատեսված են գեներալ-լեյտենանտ Ֆ. Ֆրանգուլիսի հանդիպումները ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս. Օհանյանի, ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յու. Խաչատուրովի հետ:
Օգոստոսի 24-ին` ժամը 12.30-ին, Ֆ. Ֆրանգուլիսի գլխավորած պատվիրակության անդամները կայցելեն «Ծիծեռնակաբերդ» հուշահամալիր, հարգանքի տուրք կմատուցեն Հայոց Եղեռնի զոհերի հիշատակին: Պսակադրման արարողությունից հետո նախատեսված է գեներալ-լեյտենանտ Ֆրանգոս Ֆրանգուլիսի հանդիպումը լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ:

Chief of Greek General Staff of Land Forces arriving in Armenia
A delegation led by the Chief of Greek General Staff of Land Forces, Lt. General Frangos Frangoulis is arriving on two-day working visit to Armenia on August 23.
Lt. General Frangos Frangoulis will meet with Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan, Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia, Colonel General Yuri Khachaturov, Defense Ministry press office reported.
On August 24, the delegation will visit the Tsitsernakaberd memorial complex and lay a wreath at the Genocide memorial. After the wreath-laying ceremony Lt. General Frangos Frangoulis will meet the media.