ԱՐՄԵՆԱԼ-ը նոր գլխավոր տնօրեն ունի
ՌՈՒՍԱԼ Միացյալ ընկերությունը (Հոնկոնգի ֆոնդային բորսայում առևտրային կոդը 486, առևտրային կոդը Euronext-ում RUSAL/RUAL) աշխարհում ալյումինի խոշորագույն արտադրողը տեղեկացնում է ԱՐՄԵՆԱԼ-ում Վյաչեսլավ Սինելնիկովի գլխավոր տնօրեն նշանակվելու մասին, ավելի վաղ նա արտադրության գծով տնօրեն էր ՍԱՅԱՆԱԼ-ում:
Նշանակումը կատարվել է կադրերի ռոտացիայի ծրագրի շրջանակներում և միտված է ընկերության կազմում լավագույն փորձի տարածմանը:
Վյաչեսլավ Սինելնիկովն ունի մեծ փորձ փայլաթիթեղագլանման արտադրության մեջ. 1993 թ. զբաղեցրել է տարբեր պաշտոններ ՍԱՅԱՆԱԼ-ում` անցնելով փականագործ-վերանորոգողից մինչև արտադրության գծով տնօրենի պաշտոն տանող ճանապարհը:
ԱՐՄԵՆԱԼի գլխավոր տնօրենի կարգավիճակում Վյաչեսլավ Սինելնիկովը կկենտրոնանա այն խնդիրների վրա, որոնք առնչվում են ձեռնարկության կառավարման համակարգի կատարելագործմանը, արտադրության արդյունավետության բարձրացմանը, տեխնոլոգիական գործընթացների բարելավմանը, ինչպես նաև բնապահպանության, աշխատանքի պահպանման և արտադրական անվտանգության ոլորտներում նորամուծությունների ներդրմանը:
Կենսագրական տեղեկանք
Վյաչեսլավ Սինելնիկովը ծնվել է 1963 թ. Տաջիկստանում, 1985-ին ավարտել է Տաջիկստանի պետական համալսարանը Ճարտարագետ-երկրաբանի մասնագիտությամբ: 1985-1993 թթ. աշխատել է երկրաբան: 1993 թ. եկել է ՍԱՅԱՆԱԼ, որտեղ մինչև 1998 թ. անցել է փականագործ-վերանորոգողից մինչև տեղամասի վարպետ ճանապարհը, ապա դարձել արտադրամասի պետ: 2000 թ. ձուլա-գլանման արտադրության տնօրենն էր: 2005–2010 թթ. ՍԱՅԱՆԱԼ-ում արտադրության գծով տնօրեն էր:

Вячеслав Синельников назначен генеральным директором АРМЕНАЛа
ОК РУСАЛ (торговый код на Гонконгской фондовой бирже 486, торговый код на Euronext RUSAL/RUAL), крупнейший в мире производитель алюминия, сообщает о назначении генеральным директором АРМЕНАЛа Вячеслава Синельникова, ранее занимавшего должность директора по производству САЯНАЛа.
Назначение прошло в рамках программы ротации кадров, нацеленной на распространение лучших практик в рамках компании.
Вячеслав Синельников обладает большим опытом работы на фольгопрокатном производстве: с 1993 года он занимал различные должности на заводе САЯНАЛ, пройдя путь от слесаря-ремонтника до директора по производству.
В качестве генерального директора АРМЕНАЛа Вячеслав Синельников сконцентрируется на задачах, связанных с совершенствованием системы управления предприятием, повышением эффективности производства, улучшением технологических процессов, а также внедрением современных практик в области экологии, охраны труда и промышленной безопасности.
Биографическая справка
Вячеслав Синельников родился в 1963 году в Таджикистане. В 1985 году окончил Таджикский государственный университет по специальности «инженер-геолог». С 1985 по 1993 год работал геологом. В 1993 году пришел на САЯНАЛ, где до 1998 года прошел путь от слесаря-ремонтника до мастера участка, а затем – заместителя начальника цеха. В 1999 году был назначен начальником прокатного отделения, в 2000 году – директором плавильно-прокатного производства. С 2005 по 2010 год работал директором по производству САЯНАЛа.