ԱՐՄԵՆԱԼ-ը նոր գլխավոր տնօրեն ունի
ՌՈՒՍԱԼ Միացյալ ընկերությունը (Հոնկոնգի ֆոնդային բորսայում առևտրային կոդը 486, առևտրային կոդը Euronext-ում RUSAL/RUAL) աշխարհում ալյումինի խոշորագույն արտադրողը տեղեկացնում է ԱՐՄԵՆԱԼ-ում Վյաչեսլավ Սինելնիկովի գլխավոր տնօրեն նշանակվելու մասին, ավելի վաղ նա արտադրության գծով տնօրեն էր ՍԱՅԱՆԱԼ-ում:
Նշանակումը կատարվել է կադրերի ռոտացիայի ծրագրի շրջանակներում և միտված է ընկերության կազմում լավագույն փորձի տարածմանը:
Վյաչեսլավ Սինելնիկովն ունի մեծ փորձ փայլաթիթեղագլանման արտադրության մեջ. 1993 թ. զբաղեցրել է տարբեր պաշտոններ ՍԱՅԱՆԱԼ-ում` անցնելով փականագործ-վերանորոգողից մինչև արտադրության գծով տնօրենի պաշտոն տանող ճանապարհը:
ԱՐՄԵՆԱԼի գլխավոր տնօրենի կարգավիճակում Վյաչեսլավ Սինելնիկովը կկենտրոնանա այն խնդիրների վրա, որոնք առնչվում են ձեռնարկության կառավարման համակարգի կատարելագործմանը, արտադրության արդյունավետության բարձրացմանը, տեխնոլոգիական գործընթացների բարելավմանը, ինչպես նաև բնապահպանության, աշխատանքի պահպանման և արտադրական անվտանգության ոլորտներում նորամուծությունների ներդրմանը:
Կենսագրական տեղեկանք
Վյաչեսլավ Սինելնիկովը ծնվել է 1963 թ. Տաջիկստանում, 1985-ին ավարտել է Տաջիկստանի պետական համալսարանը Ճարտարագետ-երկրաբանի մասնագիտությամբ: 1985-1993 թթ. աշխատել է երկրաբան: 1993 թ. եկել է ՍԱՅԱՆԱԼ, որտեղ մինչև 1998 թ. անցել է փականագործ-վերանորոգողից մինչև տեղամասի վարպետ ճանապարհը, ապա դարձել արտադրամասի պետ: 2000 թ. ձուլա-գլանման արտադրության տնօրենն էր: 2005–2010 թթ. ՍԱՅԱՆԱԼ-ում արտադրության գծով տնօրեն էր:

Vyacheslav Sinelnikov appointed ARMENAL’s CEO
UC RUSAL, the world's largest producer of aluminium and alumina, has announced that appoints Vyacheslav Sinelnikov as ARMENAL’s CEO.
The appointment comes within the framework of the staff rotation program aimed at development of better practices in the company.
Vyacheslav Sinelnikov is an experienced foil production specialist: he was among top-managers of the SAYANAL factory, starting his career as a mechanic and repairman and reaching the top positions.
Among key goals of Vyacheslav Sinelnikov on the position of ARMENAL CEO are aims linked to the management of the system, development of the producing process, and modernization in spheres of environment, labor protection and industrial security.
Vyacheslav Sinelnikov’s biography: he was born in 1963 in Tajikistan, where he graduated from the state university with a decree of engineer-geologist; worked as geologist from 1958 to 1993; started his career at SAYANAL factory from 1998 as a mechanic and repairman and topped to the deputy director. Since 1999 he holds positions of directors of different departments.