Պայթյուն Վրաստանի հանքավայրում
Արևելյան Վրաստանում գտնվող Մինդելի կոչվող հանքավայրում տեղի է ունեցել պայթյուն: Ինչպես տեղեկացնում է «Ռոսբալտ-Կովկասը», այդ պահին հանքավայրում է եղել 11 հոգի:
Համաձայն տեղեկատվության` յոթ մարդ լուրջ այրվածքներով և վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Մնացած հանքագործների ճակատագրի վերաբերյալ առայժմ տեղեկություն չկա, միայն նշվում է, որ հանքում շարունակում են որոնողափրկարարական աշխատանքները:
Մոտ վեց ամիս առաջ նույն հանքավայրում պայթյունի արդյունքում զոհվել էր չորս մարդ, ևս մի քանիսը վիրավորվել էին: Հետագայում պարզվել էր, որ հանքավայրում մեթանի արտահոսք էր եղել, որն էլ պայթյունի պատճառ էր դարձել:

Взрыв на шахте в Грузии: семеро ранены, спасатели ищут остальных
На шахте имени Миндели в восточной Грузии прогремел взрыв. Как передает «Росбалт-Кавказ», в момент ЧП под землей находились 11 человек.
Согласно сообщению, точно известно, что семь человек получили тяжелые травмы: они госпитализированы с серьезными ожогами и ушибами. О судьбе остальных горняков пока нет конкретной информации, отмечается лишь, что в шахте продолжаются поисково-спасательные работы.
Агентство также напоминает, что около полугода назад на этой шахте в результате взрыва погибли четыре человека, еще несколько получили ранения. Позже выяснилось, что тогда в шахте произошла утечка метана, чем и был спровоцирован взрыв.