Տ. Կարապետյան. «Ես ավելի ընդդիմադիր եմ, քան Լ. Տեր-Պետրոսյանը»
Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց, որ իշխանության շարքերում ևս իրավիճակը հանգիստ չէ, ինչի պատճառը կուսակցությունում ընթացող վերաբաշխումներն են։
«Պատահական չէր օրինակ այն, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունն իր ամբողջ կազմով չմասնակցեց Հայաստան պետական այցով ժամանած Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի պատվին տրված պետական ճաշին։ Պետք է նշեմ, սակայն, որ վերադասավորումներ և որոշակի գործարքներ կատարվում են նաև ընդդիմության շարքերում»,- ասաց Տ. Կարապետյանը:
Անդրադառնալով ընդդիմադիր կուսակցություններին` ԺԿ առաջնորդը նշեց, որ օրինակ ինքն ավելի ընդդիմադիր է, քան Լևոն Տեր-Պետրոսյանը. «Նրան ես չեմ կարող ընդդիմադիր համարել, քանի որ նա իշխանավոր է, բայց մի տարբերությամբ` աթոռ չունի։ Եթե նրան դիմում են «պարոն նախագահ»-ով, ապա նախագահը մնում է նախագահ։ Ինչպե՞ս կարող է` նրան այդպես դիմեն, և նա ընդդիմադիր լինի»,- ասաց Կարապետյանը:
ԺԿ առաջնորդը կարծում է, որ ժողովուրդը Տեր-Պետրոսյանին համակրում է` հույս ունենալով, որ եթե նա իշխանության գա, կկարողանա պատժել ներկայիս իշխանությանը։

Т.Карапетян: Я более оппозиционен, чем Левон Тер-Петросян
В властном крыле царит неспокойная ситуация и это обусловлено перераспределением сил, сообщил сегодня журналистам лидер Народной партии Тигран Карапетян.
«Неслучайно, например то, что партия «Процветающая Армения» не участвовала в полном составе на официальном обеде в честь государственного визита президента России Дмитрия Медведева в республику. Должен отметить однако, что перераспределение и заключение некоторых сделок наблюдается и в оппозиционном лагере», - сказал Т.Карапетян.
Касаясь оппозиционного лагеря, лидер Народной партии отметил, что он более оппозиционен, чем Левон Тер-Петросян. «Я не могу считать его оппозиционным, поскольку у него есть все, что характерно для власти, кроме стула. Если к нему обращаются «господин президент», то президент остается президентом. Как можно быть оппозиционером, допуская к себе подобное обращении», - подчеркнул Т.Карапетян.
Тигран Карапетян считает, что народ симпатизирует Левону Тер-Петросяну, питая надежду на то, что придя к власти, он сумеет наказать нынешние руководство.