Երկու միլիոն վրաստանցի սովի եզրին է
Վրաստանի Լեյբորիստական կուսակցության միջազգային քարտուղար Նեսթան Կիրտաձեն հայտարարել է, որ ըստ ՄԱԿ-ի տվյալների` Վրաստանի բնակչության շուրջ երկու միլիոնը սովի եզրին են հայտնվել, տեղեկացնում է «Վզգլյադ» պարբերականը:
Վրաստանի բնակչությունը 4,4 միլիոն մարդ է: Կիրտաձեի խոսքերով` անցած տարի հանրապետությունում սովի եզրին էին գտնվում 1,2 միլիոն մարդ:
«Վրաստան են վերադառնում միայն հարկադրաբար տեղահանվածները, ոչ ոք չի վերադառնում սեփական ցանկությամբ»,- ասել է նա և հավելել. «Պատմության և արդարության տրամաբանությամբ` Վրաստանի ներկա վարչակազմը չի կարող երկար գտնվել իշխանության մոտ»:

Почти два миллиона жителей Грузии находятся на грани голода
Как заявила международный секретарь оппозиционной Лейбористской партии Нестан Киртадзе, по данным ООН почти два миллиона жителей Грузии находятся на грани голода, пишет georgiatimes.info со ссылкой на издание ВЗГЛЯД.
При этом, согласно источнику, население Грузии составляет 4,4 миллиона человек. По словам Киртадзе, в прошлом году на грани голода в республике находились 1,2 миллиона жителей.
«В Грузию возвращаются только депортированные, никто не возвращается по собственному желанию, - отметила она. - По логике истории и справедливости нынешний режим в Грузии не может долго оставаться во власти».