Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Լեհաստանի դեսպանին
Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Հայաստանում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկուն:
Քննարկվել են Ազգային անվտանգության բյուրոյի ղեկավար Ստանիսլավ Կոզեի հրավերով Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակության` նոյեմբերին Լեհաստան կատարելիք պաշտոնական այցի հետ կապված կազմակերպչական հարցեր:
Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ այցի ընթացքում նախատեսվում է հայ-լեհական երկկողմ հարաբերություններին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակի քննարկում, այդ թվում` Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի և Լեհաստանի Ազգային անվտանգության բյուրոյի միջև համագործակցության հուշագրի և 2010-2012 թվականների համագործակցության ծրագրի ստորագրում:

Arthur Baghdasaryan receives Ambassador of Poland
Secretary of the National Security Council of Armenia Arthur Baghdasaryan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Poland to Armenia Zdzisław Rachinsky on September 22.
The interlocutors discussed organization of Arthur Baghdasaryan’s forthcoming visit to Poland due in November at the invitation of Head of National Security Bureau of Poland Stanisław Koziej.
A wide arrange of issues related to Armenian-Polish mutual relations is scheduled to be discussed during the visit, according to the NSC Secretary press office. A memorandum of cooperation between the National Security Council of Armenia and National Security Bureau of Poland and a cooperation program for 2010-2012 will be also signed during the visit.