Հայտնում է ՀՀ Ոստիկանությունը
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 15-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության մեկ դեպք, որը բացահայտվել է: Արձանագրված գողության 42 դեպքից բացահայտվել է 18-ը, մարմնական վնասվածք հասցնելու 59 դեպքից` 53-ը, կողոպուտի 7 դեպքից` 5-ը, խարդախության 19 դեպքից` 17-ը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության` 10-ը, կողոպուտի, խուլիգանության ու խարդախության 1-ական դեպք:
ՀՀ Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ`անցած շաբաթվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 55 պատահար, ինչի հետևանքով 6 մարդ զոհվել է, 93-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

The September 15-22 Police Report issued
Armenia’s Police have issued reports on accidents and crimes in Armenia for the period from September 15 to 22. In line with the reports, during the period there occurred: 1 murder (the case has been already solved), 42 cases of robbery (of these 18 are solved), 59 body injuries (of these 53 solved); 5 out of 7 hijack-related cases were solved. Seventeen fraud-related cases out of total 19 were solved.
During last week some 55 car accidents occurred; 6 people were killed in car crashes, 93 people were wounded to varying degrees, a spokesperson to country’s police told media.