Հայտնում է ՀՀ Ոստիկանությունը
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` սեպտեմբերի 15-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության մեկ դեպք, որը բացահայտվել է: Արձանագրված գողության 42 դեպքից բացահայտվել է 18-ը, մարմնական վնասվածք հասցնելու 59 դեպքից` 53-ը, կողոպուտի 7 դեպքից` 5-ը, խարդախության 19 դեպքից` 17-ը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության` 10-ը, կողոպուտի, խուլիգանության ու խարդախության 1-ական դեպք:
ՀՀ Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ`անցած շաբաթվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 55 պատահար, ինչի հետևանքով 6 մարդ զոհվել է, 93-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная сводка полиции Армении
Согласно оперативной сводке Полиции Армении, в период с 15-го по 22-ое сентября в республике зарегистрирован один случай убийства, который уже раскрыт. Из зарегистрированных 42 случаев кражи раскрыты 18, из 59 случаев нанесения телесных повреждений – 53, из 7 случаев грабежа – 5, из 19 случаев мошенничества – 17.
Из совершенных в прошлом нападений раскрыты 10 случаев кражи, по одному случаю грабежа, хулиганства и мошенничества.
Как сообщает пресс-служба Полиции, в течение прошлой недели в республике было зарегистрировано 55 дорожно-транспортных происшествия, в результате которых 6 человек погибли, 93 получили телесные повреждения различной степени.