ՀՀԿ-ն չի փորձում թուլացնել «Բարգավաճ Հայաստանին»
«Եթե մենք իսկապես փորձեինք քայլեր ձեռնարկել ԲՀԿ-ն թուլացնելու համար, ապա ԲՀԿ-ն իսկապես կթուլանար»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ ՀՀԿ փոխնախագահ Ռազմիկ Զոհրաբյանը` ավելացնելով, սակայն, որ ԲՀԿ-ն իրենց կոալիցիոն գործընկերն է, և իրենք նման բան թուլյ չեն տա, «դրանք ընդամենը մանր-մունր խոսակցություններ են, որը լինում է ցանկացած կոալիցիայում»:
Անդրադառնալով ԱԺ փոխխոսնակ Արևիկ Պետրոսյանի հրաժարականին, ով, ի դեպ, ԲՀԿ-ական է, Ռ.Զոհրաբյանն ասաց, որ փոխխոսնակի պաշտոնն իրենց քվոտայով է և ԲՀԿ-ն իրավունք ուներ փոխելու:
«Թե ով կլինի թեկնածու, չեմ կարող ասել: Կարծում եմ, մոտակա քառօրյայում այդ հարցը կդրվի քվեարկության։ Իրենք ում էլ առաջադրեն, մենք կողմ ենք լինելու, քանի որ դա իրենց քվոտան է»,- ընդգծեց Ռազմիկ Զոհրաբյանը:

RPA does not seek to weaken Prosperous Armenia
If we indeed sought to weaken the Prosperous Armenia party, that party would have weakened, Vice Chairman of the Republican Party of Armenia Razmik Zohrabyan told a news conference adding that Prosperous Armenia is their coalition partner, and such rumors always go around in coalition.
Speaking about NA Vice Speaker Arevik Petrosyan’s resignation Zohrabyan said that in accordance with the coalition agreement, Vice Speaker is appointed by the Prosperous Armenia party.
“I don’t know who will be appointed as new Vice Speaker. I think this issue will be discussed at the coming parliamentary session. We will support any candidate Prosperous Armenia will nominate,” Zohrabyan said.