Նախագահը կմասնակցի ՀԱՊԿ և ԱՊՀ երկրների ղեկավարների հանդիպմանը
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը այսօր Մոսկվայում Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանին և ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին:
Օրվա առաջին կեսին տեղի կունենա ՀԱՊԿ գագաթնաժողովը, որի ընթացքում Ռուսաստանը կազմակերպության նախագահությունը կփոխանցի Բելառուսին:
Ինչպես հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը, Կրեմլում վստահ են, որ այս բանակցությունները «կնպաստեն ՀԱՊԿ անդամ-պետությունների փոխգործակցության շարունակմանը և զարգացմանը` Կազմակերպության պատասխանատվության տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության շրջանակներում»:
Ակնկալվում է, որ այսօր կընդունվեն Կազմակրպության անդամ-պետությունների Հռչակագիրը և ՀԱՊԿ Խաղաղարար ուժերի մասին Հայտարարությունը:

President to attend CSTO, CIS Heads of State sessions
President Serzh Sargsyan will attend CSTO Collective Security Council session and CIS Heads of State session today in Moscow.
CSTO summit is scheduled for the first half of the day. Russia will pass CSTO Presidency to Belarus.
The Kremlin is convinced that the negotiations “will boost continuation and development of cooperation between CSTO member states on reinforcement of stability and security in the space of Organization’s responsibility,” as reported by ITAR-TASS.
Declaration of CSTO member states and Declaration on the CSTO Peacekeeping Forces are expected to be adopted today.