ԱՄՆ-ում կներկայացվի ֆիլմ` Հայոց ցեղասպանության մասին
Դեկտեմբերի 10-ին ԱՄՆ-ի Ջոն Ֆ. Քենեդու անվան կառավարական դպրոցում կայանալու է «Աղետ, ազգային սպանություն» փաստավավերագրական ֆիլմի պրեմիերան:
Ֆիլմը պատմում է 1915թ-ին Օսմանյան Թուրքիայում հայերի ցեղասպանության մասին: Ֆիլմի հիմքում Գերմանիայի արտգործնախարարության արխիվներում պահվող փաստաթղթերն ու ականատեսների վկայություններով գրառումներն են, որոնք 90 տարի անց հրապարակվել են:
Պրեմիերայից հետո հանդիսատեսները կկարողանան զրուցել ֆիլմի ռեժիսոր Էրիկ Ֆրեդլերի և «Լիբանանի սիրիալեզու լիգայի» (Syriac League of Lebanon) նախագահ Հաբիբ Աֆրամի հետ:

A film about the Armenian Genocide to be presented in the USA
On December 10 in the U.S. school of Government after John F. Kennedy will take place the presentation of the documentary titled “Disaster, National killings”.
The film is telling about 1915s Genocide realized by the Ottoman Turkey against the Armenians. The film is based on documents and the accounts of the eyewitnesses which have been published 90 years later.
After the presentation the authors will be able to talk to the film director Erik Fredler and the head of the Syriac League of Lebanon Habib Efram.