Արցախի նախագահն ընդունել է ՀՀ և Սփյուռքի գրողներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 9-ին ընդունել է Հայաստանի գրողների միության անդամ Արտեմ Հարությունյանին, սփյուռքահայ գրողներ Պետրս Սուրյանին և Արամ Արքունին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են գրականության բնագավառում Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Արցախի ղեկավարն ընդգծել է, որ գրականության բնագավառը համահայկական ինտեգրացիոն գործողությունների կարևորագույն ոլորտներից մեկն է, որը մեծապես նպաստում է մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակությանն ու հայկական ինքնության պահպանմանը:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ համահայկական գրական միասնական դաշտի զարգացման գործում կարևոր է պետության, ինչպես նաև հասարակական սեկտորի ջանքերի համադրումը:
Ինչպես հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարար Վլադիկ Խաչատրյանը և Արցախի գրողների միության նախագահ Վարդան Հակոբյանը:

Армянских писателей принял президент Арцаха
Президент Республики Арцах Бако Саакян накануне принял члена союза писателей Армении Артема Арутюняна, писателей из Диаспоры Питрса Сурьяна и Арама Аркуна.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между Арменией, Арцахом и Диаспорой в сфере литературы.
Глава НКР подчеркнул, что литература является одной из важнейших направлений внутриармянских интеграционных процессов, оказывающей весомое содействие делу воспитания подрастающего поколения и сохранения армянской национальной идентичности.
Как сообщает пресс-служба преазидента Арцаха, Бако Саакян отметил, что в деле развития общеармянского литературного поля важное значение представляет объединение усилий государства и общественного сектора.
Во встрече приняли участие министр образования Республики Арцах Владик Хачатрян и председатель союза писателей Арцаха Вардан Акопян.