Պուտինը նվագել ու երգել է քաղցկեղով հիվանդներին աջակցելու համար
Նախօրեին Ռուսաստանի հյուսիսային մայրաքաղաքում կայացել է փառատոն` նվիրված մանկական քաղծկեղի դեմ պայքարին:
Բարեգործական միջոցառմանը մասնակցում էր նաև Ռուսաստանի վարչապետ Վլադիմիր Պուտինը: Ավելին, Պուտինը միացել է նաև համերգային ծրագրի մասնակիցներին:
«Ես այն մարդկանցից եմ, ովքեր չունեն ոչ երաժշտական լսողություն, ոչ ձայն, սակայն շատ են սիրում երաժշտությունը, և դուք պետք է համբերատար լինեք»,- ասել է Ռուսաստանի վարչապետը և մի քանի նոտա նվագել «Ինչից է սկսվում հայրենիքը» (С чего начинается Родина) ստեղծագործությունից:

Путин сыграл на рояле и спел на английском языке
Накануне в Северной столице России состоялся фестиваль «Благовест», который был посвящен борьбе с детскими онкологическими заболеваниями.
В благотворительной акции принял участие также премьер-министр России Владимир Путин. Более того, Владимир Путин присоединился к выступавшим в концертной программе.
«Я отношусь к тем людям, которые не имеют ни слуха, ни голоса, но очень любят музыку, вам придется потерпеть», - сказал российский премьер-министр и на рояле взял несколько аккордов композиции «С чего начинается родина».