Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի «ֆուտբոլային» պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 21-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանին, պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանին և Հայաստանի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքական թիմի ավագ Հենրիկ Մխիթարյանին: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ նախագահի մամլո ծառայությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում ֆուտբոլի զարգացման հետ կապված հարցեր: Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել այս մարզաձևի մասսայականացմանը պատանիների շրջանում:
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային Արցախում սպորտի և համապատասխան ենթակառուցվածքների զարգացմանը մշտապես նպաստելու համար՝ այն համարելով կարևոր հայրենանվեր գործունեություն:

President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan on December 21 received member of the Armenian National Assembly and Chairman of the Football Federation of Armenia Ruben Hayrapetyan, member of parliament Viktor Dallakyan and captain of the Armenian national youth football team Henrik Mkhitaryan.
Development of football in Artsakh was discussed during the meeting. Special attention was paid to popularization of football among the youth.
Bako Sahakyan thanked the Football Federation of Armenia for continuous assistance to the development of sport and corresponding infrastructure in Artsakh considering it an important patriotic undertaking.
Chairman of the Artsakh Republic Football Federation Samvel Karapetyan was also present at the meeting, Artsakh President’s press office reports.