Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի «ֆուտբոլային» պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 21-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանին, պատգամավոր Վիկտոր Դալլաքյանին և Հայաստանի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքական թիմի ավագ Հենրիկ Մխիթարյանին: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ նախագահի մամլո ծառայությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում ֆուտբոլի զարգացման հետ կապված հարցեր: Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել այս մարզաձևի մասսայականացմանը պատանիների շրջանում:
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային Արցախում սպորտի և համապատասխան ենթակառուցվածքների զարգացմանը մշտապես նպաստելու համար՝ այն համարելով կարևոր հայրենանվեր գործունեություն:

Генриха  Мхитаряна принял президент НКР
21 декабря Президент Республики Арцах Бако Саакян принял депутата Национального Собрания Республики Армения, председателя федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна, депутата Виктора Даллакяна и капитана молодежной сборной по футбольной Армении Генриха Мхитаряна.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся развития футбола в Арцахе. Особое внимание было уделено популяризации этого вида спорта среди молодежи, сообщает пресс-служба президента НКР.
Глава государства выразил признательность федерации футбола Армении за постоянное содействие развитию спорта и соответствующих инфраструктур в Арцахе, назвав эту деятельностью важной и патриотической.