Չեմպիոնի կոչումը կվիճարկեն 11 գրոսմայստերներ
Այսօր Երևանում կմեկնարկի Հայաստանի շախմատի 71-րդ առաջնության բարձրագույն խմբի մրցաշարը: Չեմպիոնի կոչումը և Հայաստանի հավաքականի թափուր միակ ուղեգիրը կվիճարկեն գրոսմայստերի կոչում ունեցող 11 շախմատիստներ` Ա. Փաշիկյանը, Հ. Մելքումյանը, Տ. Լ. Պետրոսյանը, Զ. Անդրիասյանը, Ա. Գրիգորյանը, Ա. Անաստասյանը, Արտ. Մինասյանը, Ս. Տեր-Սահակյանը, Ռ. Հովհաննիսյանը, Տ. Քոթանջյանը, Դ. Գ. Պետրոսյանը և Արա Մինասյանը:
Ինչպես տեղեկացնում է armchess.am-ը, միաժամանակ կընթանա Հայաստանի կանանց շախմատի 66-րդ առաջնության բարձրագույն խմբի մրցաշարը:

The highest league tournament of the 71st Armenian Championship will be held from January 10 to 22 in Yerevan. 11 grandmasters will play for the title of the champion and for the only vacancy in the Armenian national team. The tournament will host A. Pashikian, H. Melkumyan, T. L. Petrosian, A. Grigoryan, A. Anastasian, Art. Minasian, S. Ter-Sahakyan, R. Hovhannisyan, T. Kotanjian, D. G. Petrosian, Ara Minasian.
The highest league tournament of the 66th Armenian Women's Championship will be simultaneously held in Yerevan, as reported by armchess.am.