Դ.Կարապետյան. ՀՀ զինված ուժերը հետևում են հրադադարի ռեժիմին
«ՀՀ զինված ուժերը շարունակում են հետևել հրադադարի ռեժիմին, իսկ Ադրբեջանի տարածած տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը»,- մեկնաբանելով ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած այն տեղեկատվությունը, թե հայկական կողմից, մասնավորապես, Իջևանի և Նոյեմբերյանի մի շարք բնակավայրերից, ադրբեջանական Ղազախի շրջանը գնդակակոծության է ենթարկվել՝ Aysor.am-ի հետ զրույցում նշեց ՊՆ մամուլի խոսնակ Դավիթ Կարապետյանը:
Նշենք, որ ավելի վաղ, ԼՂՀ ՊԲ լրատվության բաժնից հաղորդել էին, որ հունվարի 22-ին և 23-ին, ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում արձանագրվել է հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման աննախադեպ աճ:

“Armenia’s Armed Forces keep watching over the ceasefire regime, and Azerbaijan’s report does not correspond to reality,” Armenian Defense Ministry spokesman David Karapetyan told aysor.am commenting upon Azerbaijani media reports that allegedly the Armenian side fired at Azerbaijan’s Kazakh region from populated areas in Ijevan and Noyemberyan.
Earlier NKR Defense Army had reported that violations of the ceasefire regime on the contact line of Karabakh-Azerbaijan armed forces by the enemy increased unprecedentedly on January 22 and 23.