Դ.Կարապետյան. ՀՀ զինված ուժերը հետևում են հրադադարի ռեժիմին
«ՀՀ զինված ուժերը շարունակում են հետևել հրադադարի ռեժիմին, իսկ Ադրբեջանի տարածած տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը»,- մեկնաբանելով ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած այն տեղեկատվությունը, թե հայկական կողմից, մասնավորապես, Իջևանի և Նոյեմբերյանի մի շարք բնակավայրերից, ադրբեջանական Ղազախի շրջանը գնդակակոծության է ենթարկվել՝ Aysor.am-ի հետ զրույցում նշեց ՊՆ մամուլի խոսնակ Դավիթ Կարապետյանը:
Նշենք, որ ավելի վաղ, ԼՂՀ ՊԲ լրատվության բաժնից հաղորդել էին, որ հունվարի 22-ին և 23-ին, ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում արձանագրվել է հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման աննախադեպ աճ:

Д.Карапетян: ВС Армении соблюдают режим прекращения огня
«Вооруженные силы Армении продолжают соблюдать режим прекращения огня, а распространяемая Азербайджаном информация не соответствует действительности», - отметил в беседе с корреспондентом Aysor пресс-секретарь министерства обороны Армении Давид Карапетян, комментируя информацию азербайджанских СМИ об обстреле армянской стороной Казаха.
Отметим, что ранее пресс-служба Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики распространила заявление о том, что 22 и 23 января на линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана был зафиксирован беспрецедентный рост числа нарушений режима прекращения огня.