«Դոմոդեդովոյում» զոհերի թիվը կարող է 20-ի հասնել
Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվել է մոտ 20 մարդ: Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն:
ՌԴ Քննչական կոմիտեի Մոսկվայի Միջտարածաշրջանային քննչական վարչության ներկայացուցիչ Տատյանա Մորոզովան հայտնել է, որ ըստ ստացված տեղեկատվության` Մոսկվայի ժամանակով 16:32-ին պայթյուն է տեղի է ունեցել «Դոմոդեդովո» օդանավակայանի ժամանման սրահում:
«Ըստ նախնական տվյալների` զոհերի թիվը կարող է հասնել 20-ի»,- ասել է նա:
Ըստ ՌԴ առողջապահության նախարարության տեղեկատվության` տուժածների ցուցակներում 123 մարդ կա: Դեպքի վայրում են գտնվում «Բժշկության և աղետների» կենտրոնի խմբերը:

Взрыв в московском аэропорту «Домодедово». Десятки погибших
В результате взрыва в аэропорту Домодедово, который «произошел при выходе из международного зала прилета», погибли около 20 человек. Об этом сообщает «Газета.ру» со ссылкой на ИТАР- ТАСС.
Как сообщила агентству представитель Московского межрегионального Следственного управления на транспорте Следственного комитета РФ Татьяна Морозова, «по поступившей информации, в 16:32 мск произошел взрыв в зале прилетов в Домодедово».
«По предварительным данным, число пострадавших может достигать до 20 человек», - сказала она.
По уточненной информации Минздравсоцразвития РФ, в списках пострадавших 20 человек. На место трагедии выехали несколько бригад центра «Медицин и катастроф».