ԼՂՀ նախագահը հանդիպել է արհմիությունների ֆեդերացիայի անդամներին
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 26-ին հանդիպում է ունեցել հանրապետության արհմիությունների ֆեդերացիայի ներկայացուցիչների հետ:
Այսօր արհմիությունների ֆեդերացիայի ներկայացուցիչների հետ հանդիխպման ընթացքում ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանին են ներկայացվել 2010 թ. կատարված աշխատանքերը: Առկա խնդիրների և անելիքների մասին զեկուցումներով հանդես են եկել արհմիությունների ֆեդերացիայի նախագահ Արա Ղահրամանյանը, շրջանային մարմինների ղեկավարները և կառույցի տարբեր ոլորտների պատասխանատուներ:
Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է արհմիությունների դերը ժողովրդավարական, սոցիալական ուղղվածությամբ շուկայական տնտեսություն ունեցող երկրների կյանքում` նշելով, որ հենց այս օղակն է շատ ժամանակ կարգավորում աշխատանքի, աշխատողների շահերին վերաբերող բազմաթիվ առանցքային հարցեր:
Նախագահը անհրաժեշտ է համարել նաև նոր թափ հաղորդել արհմիությունների գործունեությանը` ընդգծելով, որ կառույցի ղեկավար կազմը ավելի ակտիվ դերակատարություն պետք է ունենա երկրի զարգացման մեջ` գործուն մասնակցություն ցուցաբերելով տարբեր միջոցառումներում, այդ թվում նաև նախագահի կողմից կազմակերպվող:

On 26 January President Bako Sahakyan held a meeting with representatives of the republic's Trade Union Federation.
President of the federation Ara Khahramanyan, heads of regional branches and representatives responsible for different fields delivered reports about the activities carried out in 2010, problems the structure faces and activities to be realized.
The Head of the State considered important the role of trade unions for democratic states with marked oriented social economies, noting that this very structure regulates many crucial issues related to the work and interests of employees.
The President considered necessary give new impetus to the activities of the trade unions underlying that the leadership of the trade unions should play more active role in the development of the country effectively partaking in different events including the ones organized by the President.
After the meeting the President convoked a working consultation on the problems raised by the trade unions.
Bako Sahakyan gave concrete instructions to heads of corresponding structures to solve the discussed problems.
Artsakh Republic vice-premier, Finance Minister Spartak Tevosyan and other officials partook at the event.