Գ.Մինասյան. «Պատերազմի հավանականությունը նվազում է »
«Որքան մենք պատրաստ լինենք պատերազմի, այնքան պատերազմի հավանականությունը նվազ կլինի», - այսօր ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Գագիկ Մինասյանը` անդրադառնալով ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում հաճախակի դարձած միջադեպերին:
Բանախոսը վստահեցրեց, որ Հայաստանն անում է բոլոր անհրաժեշտ քայլերը, որոնք ուղղված են հրադադարի` խաղաղության վերածվելուն:
«Ես կարծում եմ, որ մեր վերջին պայմանավորվածությունները մեր ստրատեգիական գործընկերների հետ՝ ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում, մեզ թույլ են տալիս ավելի վստահ նայել ապագային՝ խաղաղության պաշտպանության տեսակետից: Բայց երբեք մենք չպետք է մեզ ներշնչենք այն գաղափարը, որ պատերազմի վերսկսումն անհնար է: Դրա հավանականությունը միշտ կա, հավանականությունը գնալով նվազում է, սակայն զրոյի դեռ չի հասել», - ասաց պատգամավորը:
Ըստ Գ.Մինասյանի` պետք է պատրաստ լինել «ադրբեջանական պրովոկացիաներին» պատասխանել արժանի հակահարվածով, որովհետև «Ադրբեջանն այլ լեզու չի հասկանում»:

G. Minasyan: “War possibility lessens”
“The more we are prepared for war, the less the war probability is,” said the NA ARP member Gagik Minasyan referring to the incidents that recently occur on Karabakh – Azerbaijani contact line so often.
The speaker reassured that Armenia undertakes all the possible steps that are intended to turn the ceasefire into peace.
“I think that our last agreements in the frameworks of the CSTO with our strategic partners give us an opportunity to look at the future from the viewpoint of the peace protection with more confidence. But we should never forget that the resumption of the war is possible.”
According to G. Minasyan we should be ready to answer back the “Azerbaijani provocations” properly, as “Azerbaijan does not understand other language.”