Տ.Կարապետյան. Փետրվարի 15-ին կայանալու է «ազգային համաժողով»
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը հայտարարեց, որ փետրվարի 15-ին կայանալու է «ազգային համաժողով«:
«Համագումար չի լինելու, համաժողով է լինելու»,- ընդգծեց ԺԿ նախագահը:
Տիգրան Կարապետյանը նշեց, որ այս համագումարի ժամանակ որոշվելու է «Ճիշտ գործողությունների» հերթականությունը: ԺԿ նախագահը մանրամասնեց, որ «Ճիշտ գործողությունների» մեջ է մտնում նաև երկրին նախագահին գրավոր վեջնագրի հանձնումը:
«Մենք, որոշելու ենք ճիշտ գործողություններ, որի մեջ պարունակվում է գրավոր վեջնագիր երկրի նախագահին»,- ասաց Տիգրան Կարապետյանը:
Ըստ նրա՝ վերջնագիրն իր մեջ պարունակելու է նաև արտահերթ ընտրությունների պահանջ:
«Վեջնագիրը իր մեջ պարունակելու է ոչ թե կետեր և պայմաններ, այլ արտահերթ ընտրությունների պահանջ»,- ասաց Տրգրան Կարապետյանը:
ԺԿ նախագահը նշեց, որ ի տարբերություն ՀԱԿ-ի, իրենք պահանջում են, նախապես անցկացնել խորհդարանական` հետո միայն արտահերթ նախագահական ընտրություններ:
Տիգրան Կարապետյանը հայտարարեց, որ փերտվարի 28-ին Ժողովրդական կուսակցությունը պատրաստվում է անցկացնել հանրահավաք, որից հետո «կլինեն ամենօրյա քաղաքական գործողություններ»:

T. Karapetyan: “National forum” to be held on 15 February
Today at the meeting with the journalists the head of the “People’s Party” Tigran Karapetyan announced that on February 15will be held a “national forum”.
“It is not a convention but a forum,” the head of the party stressed.
Tigran Karpetyanmentioned that at this forum will be decided the right sequence of the “right actions”. He also stressed that the sequence of the right actions also includes the handing over of the written ultimatum to the president of the country.
“We will decide right actions which includes also a written ultimatum to the president of the country,” Tigran Karapetyan said.
According to him the ultimatum will also contain a demand for early election.
“The ultimatum will not contain points and conditions but a demand for early elections,” Tigran Karapetyan noted.
The head of the People’s party mentioned that in contrast to ANC they demand to pass parliamentary and then only early presidential elections.
Tigran Karapetyan announced that on February 28 the People’s Party is planning to hold a meeting, “which will be followed with usual political actions.”