Կքննարկվեն Մերձկասպյան ազգային փոքրամասնությունների խնդիրները
Փետրվարի 28-ին Երևանում տեղի կունենա Քաղաքական, կրոնական և ազգային խմբերի՝ Ադրբեջանի փախստականների լիազոր ներկայացուցիչների համագումարը, որտեղ կբարձրացվեն Մերձկասպյան երկրների ազգային փոքրամասնությունների խնդիրները: Այդ մասին այսօր ասուլիսի ժամանակ հայտնեց Ադրբեջանահայերի լիազոր ներկայացուցիչների համագումարի կազմկոմիտեի անդամ Արարատ Ծատուրյանը:
Բանախոսը տեղեկացրեց, որ համագումարի անցկացման նախապատրաստական աշխատանքներին զուգահեռ` հանդիպումներ են տեղի ունենում Մերձկասպյան տարածաշրջանի քաղաքական, կրոնական և ազգային խմբերի ներկայացուցիչների հետ:
Ըստ Ա.Ծատուրյանի` սպավում է, որ համագումարի օրը Մերձկասպյան տարածաշրջանի քաղաքական, կրոնական և ազգային խմբերի վերաբերյալ հայտարարություն կհնչեցվի:

В Ереване обсудят вопрос нацменьшинств в прикаспийских странах
В Ереване 28-го февраля состоится съезд политических, религиозных и национальных групп – полномочных представителей беженцев из Азербайджана, на котором будут обсуждаться проблемы национальных меньшинств в прикаспийских странах. Об этом сообщил сегодня член оргкомитета съезда полномочных представителей армян из Азербайджана Арарат Цатурян.
А.Цатурян сообщил, что параллельно с подготовительными работами к съезду проходят встречи с представителями политических, религиозных и национальных групп прикаспийских стран.
По словам А.Цатуряна, ожидается, что на съезде будет принято заявление в связи с положением политических, религиозных и национальных групп в прикаспийских странах.