Կքննարկվեն Մերձկասպյան ազգային փոքրամասնությունների խնդիրները
Փետրվարի 28-ին Երևանում տեղի կունենա Քաղաքական, կրոնական և ազգային խմբերի՝ Ադրբեջանի փախստականների լիազոր ներկայացուցիչների համագումարը, որտեղ կբարձրացվեն Մերձկասպյան երկրների ազգային փոքրամասնությունների խնդիրները: Այդ մասին այսօր ասուլիսի ժամանակ հայտնեց Ադրբեջանահայերի լիազոր ներկայացուցիչների համագումարի կազմկոմիտեի անդամ Արարատ Ծատուրյանը:
Բանախոսը տեղեկացրեց, որ համագումարի անցկացման նախապատրաստական աշխատանքներին զուգահեռ` հանդիպումներ են տեղի ունենում Մերձկասպյան տարածաշրջանի քաղաքական, կրոնական և ազգային խմբերի ներկայացուցիչների հետ:
Ըստ Ա.Ծատուրյանի` սպավում է, որ համագումարի օրը Մերձկասպյան տարածաշրջանի քաղաքական, կրոնական և ազգային խմբերի վերաբերյալ հայտարարություն կհնչեցվի:

Problems of Caspian region’s national minorities to be discussed
Yerevan will host a congress of Authorized Representatives of Political, Religious and National Groups - Refugees from Azerbaijan on February 28 to discuss problems of Caspian region’s national minorities, member of the organizing committee of the Congress of Plenipotentiaries of Azerbaijani-Armenians Ararat Tsaturyan told reporters.
He said that in parallel with the preparation for the congress, they hold meetings with representatives of political, religious and national groups of Caspian region.
According to Tsaturyan, the congress is expected to issue a statement on political, religious and national groups of Caspian region.