Լիլիթ Գալոյանը 50 տոկոսանոց արդյունք ունի
Գրոսմայստեր Լիլիթ Գալոյանը Ռուսաստանի մայրաքաղաքում անցկացվող «Մոսկովյան օփեն» փառատոնի կանանց մրցաշարում չորս տուրից հետո վաստակել է 2, միջազգային վարպետ Կարինա Համբարձումովան` 1 միավոր: Մրցաշարային աղյուսակը, ինչպես տեղեկացնում է armchess.am-ը, 3 միավորով գլխավորում են գրոսմայստերներ Ժաո Սյուն (Չինաստան), Մոնղոնթուլը (Մոնղոլիա) և Գունինան (Ռուսաստան):
Փառատոնի շրջանակներում անցկացվող գլխավոր օփենում չորս տուրից հետո աղյուսակը 4 միավորով գլխավորում են 12 մասնակիցներ: Առաջատարներից կեսական միավորով հետ են մնում միջազգային վարպետներ Գոռ և Գևորգ Հայրապետյանները, ՖԻԴԵ-ի վարպետ Կարեն Հ. Գրիգորյանը և Սուրեն Պողոսյանը:

WGM Lilit Galojan has scored 2, WIM Karina Ambartsumova - 1 point out of 4 in the women's main tournament of the chess festival Moscow Open. GM Zhao Xue (China), WGM Munguntuul (Mongolia), WGM Gunina are leading the table with 3 points each.
In the open being held within the framework of the festival, 12 participants have scored 4 points each out of 4 and are leading the table. IM Gor Airapetian, IM Gevorg Ajrapetian, FM Karen H. Grigoryan, Suren Poghosyan are half a point behind the leaders, as reported by armchess.am.