Մանուկ Վարդանյանն ընդունել է Ռամազ Նիկոլաիշվիլիին
ՀՀ տարնսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը փետրվարի 16-ին ընդունել է Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարար Ռամազ Նիկոլաիշվիլիին:
Նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ` հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր` այդ թվում տրանսպորտի, ճանապարահաշինարարության ոլորտներին առնչվող: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել` տրանսպորտի ոլորտում հետագա փոխշահավետ համագործակցությունը խորացնելու համար:
Երկուստեք կարևորվել է նաև ավտոմոբիլային ճանապարհների բարելավման խնդիրը, որի լուծման արդյունքում բարենպաստ պայմաններ կստեղծվեն երկկողմ տարանցիկ փոխադրումների ծասվալների հետագա ընդլայնման, ինչպես նաև պահանջվող ժամանակի կրճատման համար:

Армения и Грузия укрепляют сотрудничество в сфере транспорта
Министр транспорта и связи Армении Манук Варданян встретился сегодня с министром территориального развития и инфраструктур Грузии Рамазом Николаишвили.
Как сообщает пресс-служба министерства, в ходе встречи обсуждались вопросы, представляющие взаимный интерес, в том числе касающиеся сферы транспорта и дорожного строительства. Стороны выразили готовность предпринять необходимые шаги для углубления дальнейшего взаимовыгодного сотрудничества в сфере транспорта.
Собеседники отметили также важность улучшения состояния автомобильных магистралей, в результате чего будут созданы возможности для расширения объемов двусторонних транзитных перевозок, а также сокращения времени перевозок.