Դ.Շահնազարյան. Սոցիալական իրավիճակը Հայաստանում պայթունավտանգ է
Սոցիալական իրավիճակը Հայաստանում պայթունավտանգ է դարձել: Նման տեսակետ այսօր ասուլիսի ժամանակ հնչեցրեց Հայ Ազգային կոնգրեսի ներկայացուցիչ Դավիթ Շահնազարյանը: Ըստ բանախոսի` մոտ ապագայում Հայաստանը «չափազանց լուրջ տնտեսական խնդիրների առաջ է կանգնելու»:
«Իշխանությունները որևէ կերպ չեն փորձում թուլացնել լարվածությունը և իրենց ոչ համարժեք գործողություններով էլ ավելի են սրում իրավիճակը», -ասաց քաղաքական գործիչը` նշելով, որ այդ ամենի մասին ավելի մանրամասն կխոսվի փետրվարի 18-ի հանրահավաքում:
Ըստ Շահնազարյանի` ներքաղաքական բարդ իրավիճակի ու արտաքին մարտահրավերների պարագայում միակ ելքը արտահերթ խորհրդարանական ու նախագահական ընտրություններն են, որոնց հետևանքով «ազգային համաձայնություն» կհաստատվի:
Պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե ՀԱԿ-ի համար ո՞ր արտահերթ ընտրություններն են առաջնային` խորհրդարանական թե նախագահական, քաղաքական գործիչը նշեց, որ դրանք պետք է միաժամանակ անցկացվեն:

Armenia’s social condition is highly explosive, representative of the Armenian National Congress (HAK) David Shahnazaryan told a news conference adding that in the near future Armenia will be facing serious economic problems.
“The authorities do not try to ease the tension, they further aggravate the situation, taking inadequate steps,” he noted promising to touch upon the details of this issue at a HAK rally scheduled to be held on February 18.
According to D. Shahnazaryan, the only way out of this complicated domestic situation is to hold early parliamentary and presidential elections.