Դ.Շահնազարյան. Սոցիալական իրավիճակը Հայաստանում պայթունավտանգ է
Սոցիալական իրավիճակը Հայաստանում պայթունավտանգ է դարձել: Նման տեսակետ այսօր ասուլիսի ժամանակ հնչեցրեց Հայ Ազգային կոնգրեսի ներկայացուցիչ Դավիթ Շահնազարյանը: Ըստ բանախոսի` մոտ ապագայում Հայաստանը «չափազանց լուրջ տնտեսական խնդիրների առաջ է կանգնելու»:
«Իշխանությունները որևէ կերպ չեն փորձում թուլացնել լարվածությունը և իրենց ոչ համարժեք գործողություններով էլ ավելի են սրում իրավիճակը», -ասաց քաղաքական գործիչը` նշելով, որ այդ ամենի մասին ավելի մանրամասն կխոսվի փետրվարի 18-ի հանրահավաքում:
Ըստ Շահնազարյանի` ներքաղաքական բարդ իրավիճակի ու արտաքին մարտահրավերների պարագայում միակ ելքը արտահերթ խորհրդարանական ու նախագահական ընտրություններն են, որոնց հետևանքով «ազգային համաձայնություն» կհաստատվի:
Պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե ՀԱԿ-ի համար ո՞ր արտահերթ ընտրություններն են առաջնային` խորհրդարանական թե նախագահական, քաղաքական գործիչը նշեց, որ դրանք պետք է միաժամանակ անցկացվեն:

Д.Шахназарян: Социальная ситуация становится взрывоопасной
Социальная ситуация в Армении становится взрывоопасной, заявил журналистам представитель «Армянского национального конгресса» (АНК) Давид Шахназарян. По его словам, в ближайшем будущем Армения «окажется перед довольно серьезными экономическими проблемами».
«Власти никоим образом не пытаются ослабить напряжение и своими неадекватными действиями еще более обостряют ситуацию», - заявил политический деятель.
Д.Шахназарян отметил, что эта тема будет детально озвучена на предстоящем 18 февраля митинге.
Как подчеркнул представитель АНК, в условиях сложной внутриполитической ситуации и внешних вызовов единственным выходом являются внеочередные парламентские и президентские выборы, в результате проведения которых установится «национальное согласие».
Отвечая на вопрос журналистов, какие выборы являются для АНК первоочередными – парламентские и президентские, Д.Шахназарян отметил, что они должны быть проведены одновременно.