Թունիսում չեղյալ կհայտարարվի պարետային ժամը
Թունիսի իշխանությունները որոշում են կայացրել չեղյալ հայտարարել պարետային ժամը: Ինչպես հայտնում է Լենտա.ռու-ն` հղում անելով TAP գործակալությանը, երկրի արտգործնախարարության որոշումը հրապարակվել է փետրվարի 15-ին:
Միևնույն ժամանակ նշվում է, որ հունվարի 14-ին հայտարարված արտակարգ դրությունը դեռ շարունակվում է: Դա նշանակում է, որ Թունիսի քաղաքացիներին արգելվում է հասարակական վայրերում հավաքվել ավելի քան երեք հոգանոց խմբերով, իսկ իրավապահ մարմիններին թույլատրվում է զենք կիրառել ցանկացած կասկածելի անձի հանդեպ, ով չի ենթարկվի նրանց հրամահանգներին:

В Тунисе решили отменить комендантский час
Власти Туниса приняли решение отменить комендантский час, введенный в стране после начала антиправительственных волнений. Как сообщает Лента.ру со ссылкой на тунисское агентство TAP, соответствующее распоряжение министерства внутренних дел было распространено во вторник, 15 февраля.
Вместе с тем, в документе отмечается, что режим чрезвычайного положения, введенный 14 января, продолжит действовать до особого распоряжения.
Как отмечает агентство, это значит, что гражданам Туниса запрещено собираться больше, чем по трое в публичных местах (на улицах и площадях), а сотрудникам правоохранительных органов разрешается применять оружие против любых подозрительных лиц в случае неподчинения их приказам.