Բակո Սահակյանը հանդիպել է փրկարար ծառայության ղեկավար անձնակազմին
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 23-ին հանդիպել է հանրապետության փրկարար ծառայության ղեկավար անձնակազմի հետ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2010 թվականին գերատեսչության գործունեության արդյունքները և 2011 թվականի անելիքները:
Զեկույցներով հանդես են եկել փրկարար ծառայության տնօրեն Արթուր Հարությունյանը և կառույցի պատասխանատու աշխատողները:
Նշելով, որ վերջին ժամանակաշրջանում էապես ակտիվացել է ծառայության գործունեությունը, երկրի ղեկավարը միաժամանակ մատնանշել է կատարված աշխատանքներում առկա թերությունները:
Բակո Սահակյանը հանձնարարել է անցկացնել բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումները ծառայության աշխատանքների արդյունավետության և օպերատիվության, աշխատողների մասնագիտական պատրաստվածության, ինչպես նաև հասարակության մեջ փրկարար ծառայության հեղինակության բարձրացման ուղղությամբ: Այս համատեքստում երկրի ղեկավարը կարևորել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի, հանրապետության շրջվարչակազմերի և Հայաստանի համապատասխան կառույցների հետ համագործակցության ընդլայնման և խորացման անհրաժեշտությունը:

Президент НКР встретился с руководящим составом Службы спасения
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян встретился с руководящим составом Службы спасения республики.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи были обсуждены итоги деятельности ведомства в 2010 году и планы на 2011 год.
С докладами выступили директор Службы спасения Артур Арутюнян и ответственные сотрудники структуры. Глава государства, отметив, что в последнее время значительно активизировалась деятельность Службы, указал также на упущения в проделанной работе.
Бако Саакян поручил провести все необходимые мероприятия для улучшения эффективности и оперативности работ Службы, повышения профессиональной подготовки сотрудников, равно как и авторитета Службы спасения в обществе. В этом контексте президент НКР отметил необходимость расширения и углубления сотрудничества с мэрией Степанакерта, районными администрациями республики и соответствующими структурами Армении.