Բակո Սահակյանը հանդիպել է փրկարար ծառայության ղեկավար անձնակազմին
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 23-ին հանդիպել է հանրապետության փրկարար ծառայության ղեկավար անձնակազմի հետ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2010 թվականին գերատեսչության գործունեության արդյունքները և 2011 թվականի անելիքները:
Զեկույցներով հանդես են եկել փրկարար ծառայության տնօրեն Արթուր Հարությունյանը և կառույցի պատասխանատու աշխատողները:
Նշելով, որ վերջին ժամանակաշրջանում էապես ակտիվացել է ծառայության գործունեությունը, երկրի ղեկավարը միաժամանակ մատնանշել է կատարված աշխատանքներում առկա թերությունները:
Բակո Սահակյանը հանձնարարել է անցկացնել բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումները ծառայության աշխատանքների արդյունավետության և օպերատիվության, աշխատողների մասնագիտական պատրաստվածության, ինչպես նաև հասարակության մեջ փրկարար ծառայության հեղինակության բարձրացման ուղղությամբ: Այս համատեքստում երկրի ղեկավարը կարևորել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի, հանրապետության շրջվարչակազմերի և Հայաստանի համապատասխան կառույցների հետ համագործակցության ընդլայնման և խորացման անհրաժեշտությունը:

On 23 February President Bako Sahakyan met senior staff of the republic's Rescue Service.
Central Information Department of the Office of the NKR President reported that issues related to the results of the structure's 2010 activities and plans for the year of 2011 were discussed during the meeting.
Head of the Rescue Service Arthur Haroutyunyan and responsible workers of the structure delivered corresponding reports.
Noting that the work of the service has been substantially activated recently the Head of the State simultaneously pointed at the shortcomings present in the carried out activities.
Bako Sahakyan assigned to realize necessary arrangements for raising efficiency of the service's activities, professionalism of the workers as well as the authority of the Rescue Service among the public. In this context the Head of the State noted the necessity of widening and deepening cooperation with Stepanakert City administration, republic's regional administrations and corresponding structures of Armenia.