Հայաստան կժամանի ԱՄՆ փոխպետքարտուղարը
ԱՄՆ փոխպետքարտուղար Ջեյմս Սթայնբերգը փետրվարի 23-26-ը կայցելի Հայաստան, Վրաստան, Ադրբեջան, ինչպես նաև Ալբանիա և Բոսնիա: Այս մասին, ըստ ՌԻԱ Նովոստիի, հաղորդագրություն է տարածել ԱՄՆ պետքարտուղարությունը:
Նշվում է, որ այցի ընթացքում Ջեյմս Սթայնբերգին կուղեկցի ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Ֆիլիպ Գորդոնը:
«Երկրների առաջնորդների հետ հանդիպումների ժամանակ կքննարկվեն երկկողմ օրակարգին վերաբերող հարցեր և իրավիճակը տարածաշրջանում: Երկրներից յուրաքանչյուրում նրանք կհանդիպեն նաև քաղաքացիական հասարակության և ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ», - ասված է Պետդեպի հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳՆ-ն հայտնել էր, որ Հայաստանյան այցելության ընթացքում ամերիկացի դիվանագետները հանդիպումներ կունենան նախագահ Սերժ Սարգսյանի և արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ, հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ-ից:

Армению посетит первый заместитель госсекретаря США
Первый заместитель госсекретаря США Джеймс Стейнберг 23-26 февраля посетит Армению, Грузию и Азербайджан, а также Албанию и Боснию. Об этом, согласно РИА Новости, говорится в сообщении госдепартамента США.
«В трех странах Кавказа заместителя госсекретаря Стейнберга будет сопровождать заместитель госсекретаря по делам Европы и Евразии Филип Гордон. Во время встреч с лидерами стран они обсудят вопросы двусторонней повестки и региональной безопасности. В каждой из стран они также встретятся с представителями гражданского общества и СМИ», - отмечается в документе.
Как ранее сообщало внешнеполитическое ведомство Армении, в рамках визита в Ереван американские дипломаты встретятся с президентом Армении Сержем Саргсяном и министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном.