Հայաստան կժամանի ԱՄՆ փոխպետքարտուղարը
ԱՄՆ փոխպետքարտուղար Ջեյմս Սթայնբերգը փետրվարի 23-26-ը կայցելի Հայաստան, Վրաստան, Ադրբեջան, ինչպես նաև Ալբանիա և Բոսնիա: Այս մասին, ըստ ՌԻԱ Նովոստիի, հաղորդագրություն է տարածել ԱՄՆ պետքարտուղարությունը:
Նշվում է, որ այցի ընթացքում Ջեյմս Սթայնբերգին կուղեկցի ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Ֆիլիպ Գորդոնը:
«Երկրների առաջնորդների հետ հանդիպումների ժամանակ կքննարկվեն երկկողմ օրակարգին վերաբերող հարցեր և իրավիճակը տարածաշրջանում: Երկրներից յուրաքանչյուրում նրանք կհանդիպեն նաև քաղաքացիական հասարակության և ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ», - ասված է Պետդեպի հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳՆ-ն հայտնել էր, որ Հայաստանյան այցելության ընթացքում ամերիկացի դիվանագետները հանդիպումներ կունենան նախագահ Սերժ Սարգսյանի և արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ, հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ-ից:

U.S. Deputy Secretary of State to visit Armenia
U.S. Deputy Secretary of State James B. Steinberg will be paying visits to Armenia, Georgia, Azerbaijan, Albania and Bosnia between February 23 and 26, RIA Novosti reports citing the Department of State.
Steinberg will be accompanied by Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Philip H. Gordon.
Meetings of high ranking U.S. diplomats with leaders of the countries will focus on issues on the bilateral agenda and the regional situation. They will meet with representatives of civil society and media in each of the country, the State Department reports.
The top U.S. diplomats will meet with Armenian President Serzh Sargsyan and Foreign Minister Edward Nalbandian in Yerevan, Armenian MFA reported earlier.