ՀՀ ՊԵԿ պատվիրակության այցը Միացյալ Թագավորություն
Փետրվարի 21-22-ը ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական եկամուտների կոմիտեի պատվիրակությունը` ՊԵԿ նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի գլխավորությամբ աշխատանքային այցով ժամանել էր Լոնդոն, որտեղ հանդիպումներ է ունեցել Միացյալ Թագավորության հարկային համակարգի ղեկավար Դեվիդ Հարթնետի (David Hartnett) և KPMG Global աուդիտորական ընկերության հարկային բաժնի ղեկավար Լաֆլին Հիքնեի (Laughlin Hickney) հետ: Այս մասին այսօր հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից:
Միացյալ Թագավորության հարկային համակարգի ղեկավարի հետ հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների հարկային համակարգերի միջև տեղեկատվության և փորձի փոխանակմանը, ՀՀ հարկային համակարգի ծառայողներին ՄԹ հարկային համակարգում վերապատրաստման նպատակով պարբերական գործուղումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր: Կողմերն անդրադարձել են նաև Պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից վերջին տարիների ընթացքում իրականացված բարեփոխումներին, մասնավորապես` Հայաստանի հարկային համակարգում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման ընթացքին:

Делегация Комитета госдоходов Армении посетила Лондон
Делегация Комитета государственных доходов при правительстве Армении во главе с руководителем ведомства Гагиком Хачатряном 21-22 февраля посетила с рабочим визитом Лондон.
Как сообщает пресс-служба комитета, в рамках визита делегация Армении встретилась с главой налоговой службы Великобритании Дэвидом Хартнеттом и руководителем налогового отдела аудиторской компании KPMG Global Лафлином Хикнеем.
В ходе встреч были рассмотрены вопросы обмена опытом и информацией между налоговыми системами двух стран, а также регулярных командировок сотрудников налоговой системы Армении с целью их переподготовки в Великобритании.
Стороны обратились также к реформам, реализованным Комитетом государственных доходов в течение последних лет, в частности, процессу развития информационных технологий в налоговой системе Армении.