Սումգայիթյան ջարդերի 23-րդ տարելիցին նվիրված պատարագ` Դամասկոսում
Փետրվարի 27-ին Սիրիայում Հայաստանի դեսպանության կազմակերպմամբ Դամասկոսի Հայ Առաքելական և Կաթողիկե առաջնորդների հովվապետությամբ Դամասկոսի առաջնորդանիստ Սուրբ Սարգիս եկեղեցում տեղի ունեցավ ոգեկոչման պատարագ` նվիրված Սումգայիթյան ջարդերի 23-րդ տարելիցին, ապա եկեղեցու բակում գտնվող Ցեղասպանության հուշարձանի մոտ` հոգեհանգստյան պաշտոն:
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ` արարողությանը մասնակցեցին Սիրիայում Հայաստանի դեսպան Արշակ Փոլադյանը, դեսպանության անձնակազմը, Հայաստանի քաղաքացիներ, Դամասկոսի հայ համայնքի մշակութային, կրթական ու մարզական միությունների ղեկավարներ, բազմաթիվ սիրիահայեր:

On the initiative of the Armenian Embassy in Syria, Saint Sargis Armenian Church in Damascus, Syria, on February 27 hosted a memorial service to mark the 23rd anniversary of Sumgait pogroms, followed by a Requiem Ceremony at the Genocide Memorial in the churchyard.
The events were attended by Armenia’s Ambassador to Syria Arshak Poladyan, diplomats of the Armenian Embassy, citizens of Armenia, heads of Armenian-Syrian cultural, educational and sports unions, representatives of the Armenian community of Syria, MFA press office reports.