ԼՂՀ նախագահն այցելել է տուն-ինտերնատ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Ստեփանակերտի տուն-ինտերնատ ու ծանոթացել տեղի պայմաններին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ըստ հաղորդագրության`տուն-ինտերնատում երկրի ղեկավարն անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված հաստատության վերանորոգման և վերակառուցման հետ կապված հարցերին:
«Վերակառուցողական աշխատանքներից հետո մայրաքաղաքի տուն-ինտերնատը պետք է համապատասխանի միջազգային չափանիշներին՝ ապահովելով տարեցների կենցաղային անհրաժեշտ պայմաններըև նրանց լիարժեք ինտեգրվածությունը հասարակությանը»,- ասել է նախագահն իր ելույթում:
Այցի ընթացքում Նախագահին ուղեկել են սոցապահովության նախարար Նարինե Ասծատրյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, ԱԺ սոցիալական ոլորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Զոյա Լազարյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR president visited nursing-house
On 24 March President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited Stepanakert nursing home and inspected the conditions of the institution.
The Head of the State convoked a working consultation on site dedicated to the repairing and reconstruction of the nursing home.
Bako Sahakyan noted that upon the completion of the reconstruction activities the nursing home should correspond to the international standards securing necessary living conditions for the aged people and their full-fledged integration into the society.
Chairwoman of the National Assembly standing commission on social issues Zoya Lazaryan, minister of the social security Narine Astsatryan, minister of municipal engineering Karen Shahramanyan, and other officials accompanied the President during the visit.