Բենզինը թանկացել է 3.5 %-ով
2011 թ. մարտին փետրվարի համեմատ ոչ պարենային ապրանքների շուկայում գրանցված 0.5 % գնաճը մեծապես պայմանավորվել է բենզինի և դիզելային վառելիքի` համապատասխանաբար 3.5 % և 5.0 % գնաճով: 2011 թ. մարտին 2010 թ. մարտի համեմատ բենզինի և դիզելային վառելիքի գներն աճել են համապատասխանաբար 9.7 % և 17.7 %-ով, իսկ 2010 թ. դեկտեմբերի համեմատ` 10.8 % և 13.3 %-ով:
2011 թ. մարտին փետրվարի համեմատ` հանրապետությունում գրանցվել է գորգեղենի 0.1 %, այգեգործական 0.1 %, անձնապիտո ապրանքների 0.1 %, դեղամիջոցների 0.1 %, կահույքի 0.2 %, տեքստիլեղենի 0.2 %, խոհանոցային սպասքի 0.2 %, գեղաhարդարման ապրանքների 0.3 %, հագուստի և գործվածքի 0.5 %, ոսկերչական ապրանքների 0.8 %, կոշկեղենի 1.2 % գնաճ:
Դրան զուգընթաց, մշակույթի ապրանքների գները նվազել են 2.2 %-ով, կենցաղային էլեկտրաապրանքներինը` 0.2 %-ով, գրենական պիտույքներինը` 0.2 %-ով, վառելիքինը` 0.1 %-ով, լվացող միջոցներինը 0.1 %-ով, իսկ շինանյութերի գների մակարդակը նախորդ ամսվա նկատմամբ մնացել է անփոփոխ:
Ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն` բնակչությանը մատուցված ծառայությունների ոլորտում 2011 թ. մարտին փետրվարի համեմատ արձանագրվել է սակագների 0.9 % հավելաճ, ինչը հիմնականում պայմանավորվել է հանգստի կազմակերպման 1.0 %, տրանսպորտի 2.8 %, բուժսպասարկման 5.1 % ծառայությունների սակագների հավելաճով:

В Армении выросли цены на бензин и дизельное топливо
Зафиксированный в марте 2011 года на рынке непродовольственных товаров 0.5% рост в основном обусловлен ростом цен на бензин и дизельное топливо, соответственно на 3.5% и 5.0%.
В марте 2011 года по сравнению с аналогичным периодом 2010 года цены на бензин и дизельное топливо выросли соответственно на 9.7% и 17.7%, а по сравнению с декабрем 2010 года – на 10.8% и 13.3%.
В республике в марте 2011 года по сравнению с февралем зафиксирован 0.1% рост цен на лекарства, 0.5% рост цен на одежду и ткани. Цены ювелирных изделий выросли на 0.8%, обуви – на 1.2%, кухонной утвари – на 0.2%.
Параллельно с этим на 0.2% снизились цены бытовой электроники, товаров искусства – на 2.2%, моющих средств – на 0.1%, канцелярских товаров – на 0.3%. Уровень цен на строительные материалы по сравнению с прошлым месяцем остался неизменным.
Согласно данным Национальной статистической службы, в марте 2011 года по сравнению с февралем в сфере предоставленных населению услуг зафиксирован 0.9% рост тарифов, что в основном обусловлено 1.0% ростом цен на организацию отдыха, 2.8% ростом тарифов транспорта, 5.1% ростом медицинских услуг.