Բակո Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Ա. Լուկաշենկոյին
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 13-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ Մինսկի «Օկտյաբրսկայա» մետրոպոլիտենում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ` հեռագրում ասված է. «Մեծարգո Ալեքսանդր Գրիգորիի, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ և Բելառուսի եղբայրական ժողովրդին Մինսկի «Օկտյաբրսկայա» մետրոպոլիտենում տեղի ունեցած չարամետ ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ, որը անմեղ զոհերի պատճառ է դարձել:
Այս համաժողովրդական վշտի պահին մենք ձեզ հետ կիսում ենք ծանր կորստի ցավը, հոգու արիություն և տոկունություն մաղթում զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին»:

Президент НКР направил соболезнования А.Лукашенко
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил сегодня телеграмму соболезнования президенту Беларуси Александру Лукашенко в связи с террористическим актом на станции метро «Октябрьская» в Минске.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в телеграмме, в частности, говорится:
«От имени народа, властей Нагорно-Карабахской Республики и от себя лично выражаю глубокое соболезнование и поддержку Вам и братскому народу Республики Беларусь в связи с вероломным террористическим актом на станции метро «Октябрьская» в Минске, ставшим причиной гибели невинных граждан.
В этот час всенародной скорби мы разделяем с вами всю горечь тяжелой утраты и желаем родственникам и близким погибших стойкости и мужества».