Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ՀՀ-ում Ուկրաինայի դեսպանին
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Իվան Կուխտային:
Ողջունելով հյուրին` Հ.Հակոբյանը ներկայացրեց ՀՀ սփյուռքի նախարարության գործունեությունն ու ծրագրերը:
Ինչպես հայտնում են նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, քննարկվեցին փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, այդ թվում նաև Ուկրաինայում հայ համայնքի և Հայաստանի Հանրապետությունում ուկրաինական համայնքի հիմնախնդիրները: Մասնավորապես հարց բարձրացվեց «Տարածաշրջանային կամ փոքրամասնությունների լեզուների եվրոպական խարտիայի» շրջանակներում Ուկրաինայում պահպանվող լեզուների շարքում հայոց լեզուն ընդգրկելու մասին:
Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց առաջիկայում համատեղ աշխատանքներ իրականացնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի հայ համայնքի օրեր կազմակերպելու մասին:

Hranush Hakobyan receives Ukrainian Ambassador
Armenian Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received Ukrainian Ambassador to Armenia Ivan Kukhta.
Welcoming the Ambassador H. Hakobyan introduced the Ministry of Diaspora activities.
H. Hakobyan and I. Kukhta discussed issues of mutual interest, including the problems faced by the Armenian community of Ukraine and Ukrainian community of Armenia. They touched upon the possibility of including the Armenian language in the European Charter for Regional or Minority Languages in Ukraine.
The sides agreed to hold days of the Armenian community of Ukraine in the Republic of Armenia, Ministry of Diaspora reported.