Նազիկ Ավդալյանը 1-1,5 ժամից կտեղափոխվի Երևան
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, ծանրամարտի աշխարհի չեմպիոնուհի Նազիկ Ավդալյանն այսօր ավտովթարի է ենթարկվել և տեղափոխվել է Գյումրիի Գյուլբենկյանի անվան վիրաբուժական հիվանդանոց: Այժմ նա գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում:
Մեր թղթակցին հաջողվեց կապվել Նազիկ Ավդալյանի բժշկի` Հովհաննես Նահապետյանի հետ: Վերջինս, ներկայացնելով առկա իրավիճակը, շեշտեց, որ աշխարհի չեմպիոնուհին, ըստ Գյումրիում կատարված հետազոտության արդյունքում ստացած նախնական ախտորոշման, ունի ողնուղեղի սալջարդ և մեկ կողի կոտրվածք:
«Առաջիկա 1-1,5 ժամվա ընթացքում Նազիկը կտեղափոխվի Երևան` ավելի մանրազնին հետազոտության համար: Իսկ նրա ընդհանուր վիճակը ես այս պահին կգնահատեմ որպես միջին ծանրության»,- ասաց Հովհաննես Նահապետյանը:

World champion in weightlifting, Nazik Avdalyan has suffered a major car crash today. At the moment she is at the reanimation department in Gulbenkian Hospital, Gyumri.
Our correspondent caught Avdalyan’s doctor, Hovhannes Nahapetyan on the phone. The doctor said that Nazik Avdalyan has rib fracture. According to preliminary analysis, she also has spinal injury.
“In a couple of hours Nazik Avdalyan will be transferred to a hospital in Yerevan for further diagnostics. She is in a state of medium gravity,” according to the doctor.