Կկառուցվի հայ-ռուսական բարեկամության այգի
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` «ՄՏՍ» ԲԲԸ դուստր ձեռնարկությունը, «Պատվի գործ՚» բարեգործական կազմակերպության հետ համագործակցությամբ` համայնքային զարգացման ծրագիր է իրականացրել Արմավիրի և Արարատի մարզերում:
Հայաստանի բջջային առաջատար օպերատորը 90 մլն դրամ է հատկացրել «Պատվի գործ» հայ-ռուսական բարեգործական կազմակերպությանը` Արարատի և Արմավիրի մարզերում հանրային նշանակության կառույցների հիմնանորոգման համար: Ընթացքում են Արարատի մարզի Զովաշեն գյուղի մանկապարտեզի տանիքի հիմնանորոգման, պատուհաններն ու դռները նորերով փոխարինելու, մանրահատակի տեղադրման և առհասարակ` տարածքի վերանորոգման աշխատանքները: Այս մասին հայտնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
«Պատվի գործ» բարեգործական կազմակերպության հետ համագործակցության շրջանակներում նույն գյուղում կկառուցվի հայ-ռուսական բարեկամության այգի: Իսկ Արմավիրի մարզում` Օշականի ճակատամարտի ընթացքում Մայր Աթոռ Սբ Էջմիածինը պարսկական հարձակումից փրկած ռուս զինվորի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրը հիմնանորոգվել է:
«Հայ ժողովուրդը միշտ եղել է քաղաքակիրթ այն ազգերի թվում, որոնք գնահատել են ժողովուրդների միջև բարեկամությունը: Մեզանում հայ-ռուսական հարաբերությունների արժևորումն արտահայտվել է նաև մշակույթի լեզվով: Դրա վկայությունն են նաև ձեռնարկված այս քայլերը»,-ասաց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը: «Գեղեցիկ ապրելու արվեստը պարտավորեցնում է գնահատել ոչ միայն ճարտարապետության լեզվով արտահայտված մարդկային երևակայության արդյունքը, այլև այն ամենը` ինչ պարգևել է մայր բնությունը: Այս այգին ներկայացնում է այդ երկուսի համադրությունը»,- ընդգծեց Ռալֆ Յիրիկյանը:

В Армении будет построен Парк армяно-российской дружбы
В рамках сотрудничества с благотворительной организацией «Дело чести», компания ВиваСелл-МТС осуществила в Армавирской и Араратской областях Армении программу общинного развития.
Как сообщили из пресс-службы ВиваСелл-МТС, ведущий оператор мобильной связи Армении выделил 90 миллионов драм армяно-российской благотворительной организации «Дело чести» для капитальной реконструкции зданий общественного значения в Араратской и Армавирской областях. В настоящее время проводятся ремонтные работы на территории детского сада села Зовашен Араратской области, в том числе капитальный ремонт крыши, смена окон и дверей, а также установка паркета.
В результате сотрудничества с организацией «Дело чести», в том же селе будет построен Парк армяно-российской дружбы. В Армавирской области реконструирован памятник русскому солдату, в битве при селе Ошакан спасшему Св. Эчмиадзин от персидского нападения.
«Армяне всегда были в числе тех цивилизованных наций, которые высоко ценили дружбу между народами. Значимость, которую мы придаем русско-армянским отношениям, проявляется также в сфере культуры. Предпринятые шаги являются тому доказательством»,- заявил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян. «Искусство жить красиво обязывает нас ценить не только полет человеческой фантазии, выраженный языком архитектуры, но и все то, что дарит нам природа-мать. Этот парк – соединение обоих»,- подчеркнул Ральф Йирикян.