Հայաստանի հավաքականը մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականն այսօր ժամը 10:00-ին չարտերային չվերթով մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ վաղը Եվրոպայի 2012 թ. առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում պետք է հանդիպի Ռուսաստանի ընտրանու հետ:
Անվտանգության ապահովման տեսանկյունից, ըստ մասնագետների, անհանգստության առիթ չկա: Ռուսաստան-Հայաստան հանդիպումը չի դասվում ռիսկային խաղերի շարքին: Այդուհանդերձ, իրավապահ մարմինները չեն պատրաստվում կորցնել զգոնությունը: Վաղը «Պետրովսկի» մարզադաշտում կաշխատի մոտ 1500 ոստիկան:
Հայ ֆուտբոլասերների համար մարզադաշտում առանձին հատված է առանձնացվել: Ինչպես նշում են ռուսաստանյան լրատվամիջոցները, այդ հատվածի տոմսերի վաճառքն իրականացվում է միայն անձնագիր ներկայացնելու դեպքում: Սպասվում է, որ մեծ թվով հայ երկրպագուներ մարզադաշտում կերկրպագեն մեր ընտրանուն:

Today at 10:00 the Armenian National football team left for St Petersburg where it will have a meeting with the Russian team in the framework of the election round of the European Championship 2012.
There is no need to be worried about the safety. The Russian – Armenian match is not in the number of the risky matches. However, the police will not lose its alertness. Around 1500 policemen are to work at the “Petrovsk” stadium.
The tickets for the part that is prepared for the Armenian football players will be sold out by the passports.