Գ. Սահակյան. «Wikileaks-ը ոչ  վիշապ է, ոչ էլ`հրեշտակ»
Եթե Wikileaks-ը պետք է որոշի, թե ով է ընտրվել, ով չի ընտրվել, դա մեր հասարակության նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք է: Անդրադառնալով վերջին շրջանում մեծ աղմուկ հանած Wikileaks-ի հերթական հրապարակումներին` նման տեսակետ հայտնեց լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԱԺ Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը:
Հիշեցնենք, որ ըստ Wikileaks-ի հրապարակման, 2008-ին նախագահական ընտրություններում Լևոն Տեր-Պետրոսյանը մինչև 35 տոկոս ձայն է հավաքել, ինչի հետևանքով էլ իբր Սերժ Սարգսյանը չի հաղթել:
«Ավելի լավ է մեր աղավաղված մամուլի լուրերը մեկնաբանել, քան՝ խաթարված Wikileaks-ի: Հայաստանի մասին Wikileaks-ի բացահայտումներով ցանկանում են տարբեր ոտնահետքերի համար նոր փոթորիկ ստեղծել ընտրություններից առաջ: Wikileaks-ին ոչ կարելի է համարել վիշապ, ոչ էլ հրեշտակ»,- ասաց նա` հավելելով, որ Wikileaks-ը ողջ աշխարհին զգաստացրեց, սակայն որոշ ժամանակ անց աշխարհը հասկացավ, որ դա լուրջ չէ:
«Հենց մեկն օտար լեզվով բան է ասում, մենք մտածում ենք, թե հրեշտակապատում է: Չեմ կարծում, որ օտար երկրների դեսպաններն այստեղ լրտեսներ են աշխատում, որ հետո բացահայտումներ անեն»,- ընդգծեց ԱԺ պատգամավորը:
Վերջում պատասխանելով հարցին, թե չի վախենու՞մ, որ Wikileaks-ը մի օր էլ իր մասին բացահայտումներ կանի, ղմբակցության ղեկավարը խոստացավ, որ մյուս անգամ իր անունն էլ կլինի Wikileaks-ի փաստաթղթերում:

G. Sahakyan: Wikileaks is neither a dragon nor an angel
It is a disrespectful attitude towards our society if it is the Wikileaks who has to decide who has been elected and who not, Galust Sahakyan told a press conference today.
According to Wikileaks publication Levon Ter-Petrosyan has received 35% of votes in 2008 elections which means that Serzh Sargsyan has lost the elections.
“It would be better to comment on our distorted Media than on Wikileaks. You can call Wikileaks neither a dragon nor an angel,” he said and added that Wikileaks alerted the whole world though the world realized that it was not serious.
“I don’t think that the ambassadors of foreign countries work as spies here to make new revelations,” the NA MP noted.
Answering to the question whether he was not afraid to appear in Wikileaks’ pages Galust Sahakyan promised that they will find him in the documents of Wikileaks next time.