Ա. Տեր-Թադևոսյան. «Մեր անկախությունն է հենց մեր ձեռքբերումը»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ գեներալ-մոյոր Արկադի Տեր-Թադևոսյանը, անդրադառնալով ՀՀ 20-ամյա անկախության նվաճումներին, նշեց, որ դրանք բազմաթիվ են:
«Մեր անկախությունն է հենց մեր ձեռքբերումը: Ձեռքբերում է այն, որ մենք ունենք Արցախ»,- ասաց նա: Թվարկելով անկախության ընթացքում ձեռքբերված նվաճումները՝ Տեր-Թադևոսյանը նկատեց, որ կարևոր ձեռքբերումներից է նաև հայկական բանակը: Ըստ նրա, վերջին շրջանում բանակում նկատվում են որոշ թերություններ, սխալներ, որոնք, սակայն, պետք է շտկվեն, վերացվեն հասարակության, իշխանության և բոլորի համատեղ աշխատանքի շնորհիվ:
Խոսելով հնարավոր պատերազմի մասին՝ Կոմանդոսը նշեց, որ եթե հանկարծ պատերազմ լինի, ինքը պատրաստ է կրկին իր զենքը վերցնել և գնալ պատերազմի: «Ադրբեջանը պատրաստ չէ պատերազմի, դա աբսուրդ է: Ադրբեջանն անընդհատ վերազինվում է, սակայն պատերազմում կարևորը ոչ թե զենքն է, այլ մարդը, իսկ Ադրբեջանում հասարակությունը, զինվորները պատրաստ չեն պատերազմի»,- ընդգծեց Տեր-Թադևոսյանը:

A.Ter-Tadevosyan: Our independence is our achievement
At the meeting with the journalists Major General Arkadi Ter-Tadevosyan touched upon the achievements of the 20 years old independence of the Republic of Armenia.
“Our achievement is our independence. Our achievement is the fact that we have Artsakh,” he said. Enumerating the achievements we got during the independence Ter-Tadevosyan noticed that one of the important achievements in the Armenian Army.
Speaking about the possible war Commandos mentioned that if there is a war he is ready to take the arms and to go for war. “Azerbaijan is not ready for war, it is absurd. Azerbaijan buys new weapons all the time, however at war the most important thing is not the weapons but the people, and in Azerbaijan society is not ready for war, the soldiers are not ready,” Ter-Tadevosyan mentioned.