Բակո Սահակյանը հանդիպել է Էդուարդո Էռնեկյանի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է հանրահայտ սփյուռքահայ բարերար Էդուարդո Էռնեկյանին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել գյուղատնտեսության, ֆինանսների, բարձր տեխնոլոգիաների եւ քաղաքացիական ավիացիայի ոլորտներում առկա հիմնախնդիրներին: Երկուստեք նշվել է Արցախի զարգացման գործում Սփյուռքի ներուժի օգտագործման կարեւորությունը:
Նախագահը բարերարի ընտանիքին է հանձնել նրա եղբոր` Անդրանիկ Էռնեկյանին հետմահու շնորհված «Մարտական ծառայություն» մեդալը` Արցախի Հանրապետության պաշտպանության համար մղված մարտական գործողությունների ժամանակ զինծառայողներին բժշկական օգնություն ցուցաբերելու համար եւ ԼՂՀ հռչակման 20-րդ տարեդարձի կապակցությամբ

Президент НКР встретился с Эдуардо Эрнекяном
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня делегацию во главе с известным армянским благотворителем из Диаспоры Эдуардо Эрнекяном.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся реализации различных программ в НКР. Особое внимание было уделено сельскому хозяйству, сфере финансов и высоких технологий, а также гражданской авиации. Стороны подчеркнули важность использования потенциала Диаспоры в развитии Арцаха.
Президент вручил семье благотворителя медаль «За боевые заслуги», посмертно присужденной его брату Андранику Эрнекяну за оказанную им медицинскую помощь военнослужащим в боях по защите Арцаха и в связи с 20-летием провозглашения Нагорно-Карабахской Республики.