Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականն այսօր կմեկնի Բաքու
Հայաստանի բռնցքամարտի ազգային հավաքականը սեպտեմբերի 22-ի լույս 23-ի գիշերը կմեկնի Բաքու` մասնակցելու սեպտեմբերի 22-ից հոկտեմբերի 10-ն ընկած ժամանակահատվածում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը: Մեր երկրի մարզական պատվի պաշտպանության գործը վստահված է 49 կգ քաշային Հովհաննես Դանիելյանին (Երևան), 52 կգ քաշային Դերենիկ Գիժլարյանին (Էջմիածին), 56 կգ քաշային Հովհաննես Բաչկովին (Գյումրի), 60 կգ քաշային Վլադիմիր Սարուխանյանին (Գյումրի), 64 կգ քաշային Հրաչ Ջավախյանին (Վանաձոր), 69 կգ քաշային Սամվել Մաթևոսյանին (Վանաձոր), 75 կգ քաշային Անդրանիկ Հակոբյանին (Էջմիածին), 81 կգ քաշային Արթուր Խաչատրյանին (Վանաձոր) և գերծանրքաշային Արմեն Սիմոնյանին (Աբովյան): Այս մասին մեր թղթակցին հայտնեցին ՀԱՕԿ-ի լրատվության բաժնից:
Հայ բռնցքամարտիկներին մրցավայր են ուղեկցելու վաստակավոր մարզիչներ Ռաֆայել Մեհրաբյանը, Կարեն Աղամալյանը և Մեխակ Ղազարյանը: Սպասվում է չափազանց լարված պայքար, քանի որ մասնակիցները մենամարտելու են ոչ միայն մեդալների, այլև Օլիմպիական ուղեգրերի համար: Հիշեցնենք, որ լոնդոնյան Օլիմպիադային մասնակցելու իրավունք կստանան լավագույն վեցյակում տեղ գրաված մարզիկները:

Сборная Армении по боксу отбудет сегодня в Баку
Сборная Армении по боксу отбудет сегодня в Баку для участия в чемпионате мира по боксу с 26-го по 10-е октября. В состав армянской сборной входят: Ованнес Даниелян в весовой категории 49 кг (Ереван), Дереник Дижларян в весовой категории 52 кг (Эчмиадзин), Ованнес Бачковин в весовой категории 59 кг (Гюмри), Владимир Саруханян в весовой категории 60 кг (Гюмри), Грач Джавахян в весовой категории 64 кг (Ванадзор), Самвел Матевосян в весовой категории 69 кг (Ванадзор), Андраник Акопян в весовой категории 75 кг (Эчмиадзин), Артур Хачатрян в весовой категории 81 кг (Ванадзор) и Армен Симонян в супертяжелой весовой категории (Абовян).
Как сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении, армянских спортсменов будут сопровождать тренеры Рафаел Меграбян, Карен Агамалян и Мехак Казарян.
Отметим, что на чемпионате в Баку ожидается напряженная борьба, поскольку участники будут бороться не только за медали, но и олимпийскую путевку, а право на участие в лондонской Олимпиаде получат спортсмены, завоевавшие места в лучшей шестерке.