Հունաստանը չի կարողանում կատարել ԵՄ-ի և ԱՄՀ-ի պահանջները
Հունական իշխանությունները հայտարարել են, որ երկրի բյուջետային դեֆիցիտը 2011 և 2012թթ-ին կրճատվելու է երկու անգամ, սակայն դա ևս թույլ չի տա կատարել Եվրամիության և Արժույթի Միջազգային Հիմնադրամի պահանջները:
Հունաստանի բյուջեի նախատեսված դեֆիցիտը կազմում է 8.5 տոկոս, սակայն այն հասցնել մինչև 7.6-ի, ինչպես պահանջում են վարկատուները, դեռևս չի հաջողվում: Այս մասին տեղեկացնում է «BBC»-ն:
Աղբյուրի հանաձայն` կիրակի օրը երկրի Կառավարությունը հաստատել է 2012թ-ի բյուջեի նախագիծը: Վարկատուների պահանջների կատարման անհնարինությունը Հունաստանը բացատրել է անկման ուժեղացմամբ:
Այժմ Աթենքում է գտնվում ԱՄՀ-ի, ԵՄ-ի և Եվրոպայի Կենտրոնական բանկի պատվիրակությունները: Նրանք պետք է որոշեն` կստանա՞ Հունաստանը միջազգային հանրության հերթական ֆինանսական օգնությունը, թե ոչ:

Greece to miss budget deficit targets in 2011, 2012
Greece has said its budget deficit will be cut in 2011 and 2012, but that it will still miss targets set by the EU and IMF, according to BBC.
The 2011 deficit is projected to be 8.5% of GDP, down from 10.5% in 2010 but short of the 7.6% target.
The government, which on Sunday adopted its 2012 draft budget, blamed the shortfall on deepening recession.
Stock markets fell on the news, with Hong Kong down 5% midway through the day and Australia closing 2.7% lower.
The figures come as inspectors from the International Monetary Fund (IMF), European Union (EU) and European Central Bank are in Athens to decide whether Greece should get a key bail-out instalment.