«Ռոման» պատրաստվում է Դե Ռոսսիին նոր պայմանագիր առաջարկել
Իտալական «Ռոմայի» գլխավոր տնօրեն Կլաուդիո Ֆենուչչին կարծում է, որ հռոմեացիները հնարավորություն ունեն համոզել կիսապաշտպան Դանիելե դե Ռոսսիին` չտեղափոխվելու անգլիական «Մանչեսթեր Սիթի»:
«Մենք հիմա նոր պայմանագիր ենք կազմում` Դե Ռոսսիին ներկայացնելու համար,- Ֆենուչչիի խոսքերը մեջբերել է «Gazetta dello Sport»-ը:- «Ռոման» այդ հարցում արդեն նկատելի առաջընթացի է հասել»:
Հիշեցնենք, որ Դե Ռոսսիի գործող պայմանագրի ժամկետը կավարտվի 2012 թ.:
Ինքը` ֆուտբոլիստը, տարեկան 6,5 մլն եվրո աշխատավարձ է պահանջում: «Մանչեսթեր Սիթին», իհարկե, կարող է 28-ամյա խաղացողի համար նման պայմաններ ապահովել, ուստի պլանավորում է ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի շրջանում գնել Դե Ռոսսիի տրանսֆերը:

Roma CEO Claudio Fenucci has said the club are taking small but important steps towards renewing Daniele De Rossi's contract.
"De Rossi's new deal? We have taken a small step forwards regarding this," the chief told La Gazzetta dello Sport.
The Italy international, 28, was linked with a lucrative move to Manchester City in the summer after Roberto Mancini admitted he is a keen admirer of the player's abilities.
Reports outside of the club's Trigoria training base have suggested the midfielder wants up to 6.5 million euro per annum in wages to put pen to paper on a deal which would run beyond his current 2012 contract.