Վարդան Մինասյան. «Արդյունքից գոհ եմ, խաղից` ոչ այնքան»
Հայաստան-Մակեդոնիա հանդիպմանը հաջորդած մամուլի ասուլիսում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը նշեց, որ գոհ է արդյունքից, իսկ խաղից` ոչ այնքան:
«Ես սպասում էի, որ լարված հանդիպում է լինելու: Մեզ համար մեկնարկային 20-25 րոպեներին շատ ծանր էր: Առաջին գոլից հետո տղաները վստահություն ձեռք բերեցին: Այսօր կարևորը 3 միավորն էր, և այն մենք վաստակեցինք, ինչի համար շատ գոհ եմ: Բայց գոհ չեմ խաղից. մեր ֆուտբոլիստներն առաջին խաղակեսում լավ չէին շարժվում, լավ չէին խաղում փոխանցումներով:
Կառլեն Մկրտչյանն անձամբ խնդրեց, որ իրեն փոխարինենք, քանի որ ցավեր ուներ: Մի մոռացեք, որ նա երկար ժամանակ չի խաղացել Դոնեցկի «Մետալուրգում»: Գևորգ Կասպարովին չէինք հայտավորել, քանի որ բարձր ջերմություն ուներ: Բայց Գևորգը մեզ հետ Իռլանդիա կգա: Ինչ վերաբերվում է Ռոբերտ Արզումանյանին, պետք է ասեմ, որ, ցավոք, նա չի հասցնի ապաքինվել և մասնակցել իռլանդացիների հետ խաղին:
Այժմ առաջին պլանում Իռլանդիայի ընտրանու հետ հանդիպումն է: Ամեն ինչ կանենք, որպեսզի տղաներն արագ վերականգնվեն և պատրաստ լինեն այդ վճռորոշ հանդիպմանը»:

Тренер сборной Армении доволен результатом матча с Македонией
Тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян заявил на пресс-конференции после матча со сборной Македонии, что доволен результатом, однако не очень доволен игрой своих подопечных в первом тайме.
«Я ожидал, что встреча будет напряженной. В первые 20-25 было очень сложно. Однако все изменилось после первого гола, наши игроки стали увереннее. Сегодня было важно заработать три очка, и мы это сделали», - сказал В.Минасян. По словам В.Минасяна, в первой половине матча не было той игры, которую он привык видеть, футболисты нехорошо двигались, плохо передавали мяч.
Как отметил главный тренер, Карлен Мкртчян сам попросил, чтобы его заменили, поскольку жаловался на боли. «Не забывайте, что он долгое время не играл в донецком «Металлурге». А Геворк Каспаров не был заявлен, поскольку имел высокую температуру, но он поедет с нами в Ирландию. Что касается Роберта Арзуманяна, то, к сожалению, он не успеет восстановиться после травмы и участвовать в матче с ирландцами», - сообщил В.Минасян.
Вардан Минасян также отметил, что сейчас на первом плане встреча со сборной Ирландии. «Мы сделаем все, чтобы футболисты быстро восстановили силы и были готовы к этой решающей встрече», - сказал он.