ՀԱԿ-ի հետ Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի շուրջ երկխոսելը բացառվում է
Բացառվում է, որ իշխանությունը ՀԱԿ-ի հետ երկխոսության նստի կամ բանակցի Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի շուրջ: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, անդրադառնալով հոկտեմբերի 8-ի ՀԱԿ հանրահավաքի ժամանակ հնչած հայտարարությանը, այն է` եթե չլինեն արտահերթ ընտրություններ, ապա ՀԱԿ-ը պատրաստ է երկխոսել իշխանության հետ Ս. Սարգսյանի հրաժարականի շուրջ, այս մասին հայտարարեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Մկրտիչ Մինասյանը:
«Հարցադրումն իրենցն է, սակայն մեզ համար դա քննարկման առարկա չի կարող լինել: Երկխոսություն կարող է լինել այն բոլոր հարցերի շուրջ, որոնք մեր պետության, ժողովրդի առջև ծառացած խնդիրների համար առաջարկում են լուծումներ: Իսկ եթե դա իրենց ֆանտազիայի կամ ցանկության ատահայտումն է, ուրեմն մեզ համար քննարկման ենթակա չէ»,- ասաց ԱԺ պագամավորը:
Ինչ վերաբերում է ՀԱԿ-ի պահանջների փոփոխությանը, ապա Մ. Մինասյանը նկատեց, որ դրանք հնարավոր է լինեն տակտիկական խնդիրներ, քանի որ իրենք են որոշում իրենց մարտավարության կանոնները:

It is excluded that the authority held talks or dialogue about Serzh Sargsyan’s resignation, said Mkrtich Minasyan referring to the statement of the ANC which said if no preliminary elections will be admitted then the ANC will be ready to hold dialogue with the ANC about Serzh Sargsyan’s resignation
“The question is theirs, however it is no subject of discussion for us. Dialogue will be held about all the issues which provide solution to the problems that our people face,” the NA Deputy reported.
As for the changes of the ANC demands, the M. Minasyan noted that those can be tactical issues as their strategic rules are decided by themselves.