63 կինոնկար` «Օսկարի» լավագույն արտասահմանյան ֆիլմ անվանակարգում
«Օսկարի» լավագույն արտասահմանյան ֆիլմ անվանակարգի հավակնորդների վերջնական ցուցակում 63 կինոնկար է ընդգրկվել: «Ռիա Նովոստիի» հաղորդմամբ, դրանց մեջ է նաև Նիկիտա Միխալկովի «Միջնաբերդը»:
Թեկնածու ֆիլմերը ամերիկացի կինոակադեմիկները կսկսեն ցուցադրել հոկտեմբերի 14-ից: Դիտումները կշարունակվեն մինչև 2012-ի հունվարի 13-ը: Արդյունքում հանձնաժողովը պետք է ընտրի և կազմի 9-ը հավակնորդների ցուցակը, որից հետո ակադեմիկները այդ թիվը կկրճատեն` հասցնելով 5-ի, որոնց անունները «Օսկարի» այլ անվանակարգերի հավակնորդների հետ կհայտարարվեն հունվարի 24-ին:
«Օտարալեզու լավագույն ֆիլմ» անվանակարգում հավակնորդների թվում են Ալբանիան, Իրանը, Ֆինլանդիան, Իսրայելը, Լիբանանը, Թուրքիան, Գերմանիան, Ֆրանսիան, Իտալիան և Չինաստանը ներկայացնող ֆիլմեր:

63 movies presented for Oscar
Oscar organizers Thursday said they received entrants from 63 countries for this year's foreign language film award, including a first-time submission from New Zealand called "The Orator."
Among some of the more talked about foreign language titles already in 2011 are Polish entry "In Darkness," a Holocaust drama that played well at September's Toronto International Film Festival, and Spain's "Black Bread," which earlier this year won nine of its home country's top awards, the "Goyas."
The motion picture academy will narrow the list of 63 films to five nominees that will be named on January 24. The Oscars take place on February 26, at a gala ceremony in Los Angeles, the Reuters reports.