Թուրքիան Իրաքի հյուսիս է մտցրել 10.000-ոց զորք
Թուրքական բանակը, Քրդական բանվորական կուսակցության դեմ ուղղված հակաահաբեկչական գործողությունների շրջանակներում Իրաքի հյուսիս է մտցրել 10.000 զինվորական: Հաղորդվում է, որ Հյուսիսային Իրաք են մտել թուրքական բանակի էլիտար հատուկ ստորաբաժանումները, որոնք սկսել են հետապնդել քրդերին:
Նշվում է, որ թուրքերին հաջողվել է գրավել մի շարք ռազմավարական բարձունքներ Իրաքի հյուսիսային մասում:
Հիշեցնենք, որ ռազմական գործողությունները քրդերի դեմ սկսվել են այն բանից հետո, երբ Քրդական բանվորական կուսակցության ներկայացուցիչները հարձակվել են Հաքարի քաղաքի ոստիկանության վրա, արդյունքում` զոհվել էր 26 թուրք զինվորական, ևս 22-ը վիրավորվել: Այդ մասին հաղորդում է regnum.ru կայքը:

Turkey sends 10.000 troops to Iraq
The Turkish military dispatched about 10,000 troops to the border with northern Iraq yesterday as part of its largest offensive against Kurdish militants for three years.
Turkish television reported last night that most of the troops, part of 22 battalions, had crossed into the semi-autonomous Kurdish region, after massing at five different border points. The offensive comes a day after militants of the Kurdistan Workers' Party (PKK) killed 24 Turkish soldiers and wounded 18 in simultaneous attacks near the border. The attacks were the worst single loss of life for the army since 1993.