Կաթողիկոսն ընդունել  է Մինսկի խմբի համանախագահներին
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը երեկ ընդունել է Հայաստան ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բեռնար Ֆասիեին, Ռոբերտ Բրադկեին, Իգոր Պոպովին և ԵԱՀԿ գործող քարտուղարի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Այս մասին տեղեկացնում են Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգից։
Նորին Սրբությունն իր գնահատանքն է հայտնել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին` իրենց ներդրած ջանքերի համար` ի խնդիր Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման և տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման:
Այնուհետև Վեհափառ Հայրապետը ներկայացրել է Հայոց Եկեղեցու ներգրավվածությունը և ներդրումը տարածաշրջանում խաղաղության և համերաշխության մթնոլորտի ձևավորման գործընթացում: Նորին Սրբությունը տեղեկացրել է Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո պատրիարքի միջնորդությամբ պարբերաբար տեղի ունեցող` տարածաշրջանի հոգևոր առաջնորդների եռակողմ և քառակողմ հանդիպումների մասին, որոնց արդյունքում Ռուս Եկեղեցու պատրիարքը, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, Վրաց Եկեղեցու հովվապետը և Ադրբեջանի հոգևոր առաջնորդը խաղաղության և համերաշխության համատեղ կոչեր են հղում տարածաշրջանի ժողովուրդներին: Այս առնչությամբ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հայտնել նաև, որ նոյեմբերի վերջին Հայաստանում կայանալիք ԱՊՀ երկրների միջկրոնական խորհրդի նախագահության ժողովի առիթով ևս տեղի կունենա նման հանդիպում:
«Մենք լավատես ենք, որովհետև խաղաղությունը, հաշտությունը և համերաշխությունն այլընտրանք չունեն», - նշել է Ամենայն Հայոց Հայրապետը` մաղթելով, որ խաղաղությունն ամենուր ուղեկից լինի մարդկային կյանքին:
Զրույցի ընթացքում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը և հյուրերը մտքեր են փոխանակել Ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի շուրջ:

His Holiness Karekin II Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians received the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group, Ambassadors Bernard Fassier of France, Robert Bradtke of the United States, Igor Popov of Russia, and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk in the Mother See of Holy Etchmiadzin on Friday, the Information Services of the Mother See of Holy Etchmiadzin reports.
His Holiness Karekin II expressed his appreciation to the Minsk Group Co-Chairs for their efforts towards peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict and establishment of peace in the region.
Karekin II presented the co-chairs the input and the involvement of Armenian church into the formation process of the peaceful atmosphere in the region. Karekin II also informed the Co-Chairs of the trilateral and quadrilateral meetings between the sacred leaders of Russia, Armenia, Georgia and Azerbaijan organized periodically with the mediation of the Patriarch of Moscow and All Russia, when the sacred leaders make appeals for peace and solidarity to the regional nations.
“We are optimistic because there is no alternative to peace, reconciliation and solidarity,” H.H. Karekin II said.
During the meeting, the two sides exchanged thoughts about the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.