Աֆղանստանի նախագահը թալիբներին հաշտեցման կոչ է արել
Աֆղանստանի նախագահ Համիդ Քարզայը թալիբներին կրկին անգամ կոչ է արել հասնել ազգային համաձայնության և ռազմական գործողությունների դադարին:
Քարզայը նշել է, որ թալիբների և այլ զինված խմբավորումների առաջնորդները կարող են միանալ խաղաղության գործընթացին` պայմանով, որ նրանք պետք է ճանաչեն աֆղանական սահմանադրությունը, խզեն կապերը Ալ-Քաիդայի հետ և վերադառնան խաղաղ կյանքին:
Աֆղանստանի նախագահը կոչ է արել տարածաշրջանի երկներին աջակցել իր երկրին` Աֆղանստանում խաղաղ գործընթացի կարգավորման համար: Այդ մասին հաղորդում է rg.ru կայքը:

Afghan President Hamid Karzai warned Wednesday that there would be no hope for peace without help from its neighbors to fight "terror groups".
"Terrorist networks are by far the major threat to Afghanistan's security," Karzai said at an international conference in Istanbul aimed at mapping out his country's future, the xinhuanet.com reports.
Addressing the summit, Assistant Foreign Minister of China Liu Zhenmin called on the international community to extend continued support and assistance to Afganistan and reiterated China's steadfast support for the country's reconstruction process.